İdam İstiyoruz

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal, “Buradan siyasetçilerimize sesleniyorum. Gazi TBMM bu milleti ölmek ve parçalamak isteyen içinizde ki hainleri temizleyin” ifadelerini kullandı.

İdam İstiyoruz

İstanbul’da yaşanan hain terör saldırısına bir tepki de Sivas’tan yükseldi. Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği  Başkanı Mustafa Hızal, hainler için idam gelmesini istedi. Saldırıyı kınadıklarını ve sorumluların cezalandırılması gerektiğine vurgu yapan Hızal “İstanbul Beşiktaş’ta ki haince, alçakça yapılan bu terör saldırısında hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve emniyet teşkilatına baş sağlığı diliyorum. Yaralı polis ve sivil vatandaşlarımıza acil şifadalar diliyorum. Bu menfur saldırıyı şiddetle ve nefretle kınıyorum.Türkiye Cumhuriyeti devletini bölmek ve parçalamak isteyen dış mihraklar, ülkemizin huzurunu ve ekonomisinin düzgün olmasını istemiyor” dedi.

İdamın bir an önce gelmesi gerektiğine vurgu yapan Hızal, TBMM içinde ki hainlerin de temizlenmesi gerektiğine dikkat çekerek “Bu gözü dönmüş canileri, aziz milletin huzurunda idam edilmediği sürece ne millet ne de biz aileler olarak içimiz rahat etmeyecek. Bizler bu acılar karşısında şehitlik ve gazilik makamı ve vatan olduğu süre bin defa şehit olmaya, bin defa gazi olmaya hazırız.Yeter ki bu acıları bizlere yaşan hainlere gereken cezalar verildiği süre bu millet her zaman devletinin arkasında duracaktır. Buradan siyasetçilerimize sesleniyorum.  Gazi TBMM bu milleti ölmek ve parçalamak isteyen içinizde ki hainleri temizleyin. Özellikle açık açık terörü her fırsatta destekleyen bu hainlerin bir an önce gazi mecliste olmaları bizleri derinden üzmektedir. Bir an önce hükümetimizin bu caniler karşısında gereğinin yapılmasını bekliyor, milletimizin başı sağolsun diyoruz. Bizler evlatlarını kutsal vatanımız ve aziz milletimizin huzuru için canlarını veren şehit aileleri ve gazileri olarak idamın gelmesini, gazi meclisten bir an önce çıkmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

YILDIRAMAYACAKLAR

Terör saldırıları ile Türk milletinin yıldırılmaya çalışıldığını söyleyen Hızal, “Bu milletin huzurunu kaçırmak için içimizde ki maşaları kullanarak bizi içimizden yok etmeye çalışıyorlar. Bu milleti sindireceklerini, bu millete diz çöktüreceklerini bu milleti yıldıracaklarını zanneden hainlerin unuttukları bir şey var; Bu necip millet Türk’üyle Kürt’üyle Laz’ıyla, Çerkez’iyle bir bütünüz, et ve tırnağız. Birbirimizden ne kadar kopartmaya çalışırsanız çalışın, bunu başaramayacaksınız, bölemeyecek ve bu aziz milleti parçalamaya gücünüz yetmeyecek. Bu yapılan haince, kalleşçe saldırılarda biz milletçe birbirimize daha çok sarılacağız, daha çok kenetlenip bir olacağız. Tek millet, tek devlet, tek bayrak ve vatan olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2016, 06:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER