“Hızlı tren projesi tarumar edilmiştir”

Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, “Hızlı Tren projesi Sivas’ımızda da rant hastalığına yakalanmış kişilerce tarumar edilmiştir. Arapsaçına dönen hızlı tren hikâyesi çok bilmiş siyasetçilerimiz, rant sever yandaşlarına pay çıkaran kişi ve kuruluşlar tarafından istasyon yeri ve güzergah konusunda keseyi doldurma, pastadan pay alma ve batan geminin malı olarak görülmüştür” dedi.

“Hızlı tren projesi tarumar edilmiştir”

Mehmet TIRPAN

Büyük Birlik Partisi Sivas İl Başkanı Uğur Bulut, “Kara Tren gecikiyordu ama hızlı tren hiç gelmiyor. 2008'de müjdelenip 2012'de bitecek denen, 2012’de 2014'e ertelenen, 2014'te 2016'da açılacak denen, 2016'da 2018'de bitireceğiz denen, 2018’de de 2020'ye ertelenmesi muhtemel olan, 2020'de ise 2023'e sarkıtılmasına kesin gözüyle bakılan Sivas-Ankara arası ismi gelen ama kendisi gelmeyen hızlı tren” dedi.

Hızlı Tren projesinin Sivas’ta rant hastalığına yakalanmış kişilerce tarumar edildiğini savunan Bulut: “Tüm ihaleler yapılmış 2012 de teslim edilmesi gereken bu proje gerek Yerköy - Ankara gerekse Yerköy - Sivas arası Cumhuriyet tarihinde eşi benzeri görülmemiş rant sevdalısı siyasetçi ve seçilmişler tarafından adeta arapsaçına döndürülmüştür.Devlet kaynaklarını arpalık gibi gören bu anlayış sahipleri, hızlı tren projesinin gecikmesinin gerçek müsebbipleridir.Arapsaçına dönen hızlı tren hikayesi çok bilmiş siyasetçilerimiz, rantsever yandaşlarına pay çıkaran kişi ve kuruluşlar tarafından istasyon yeri ve güzergah konusunda keseyi doldurma, pastadan pay alma ve batan geminin malı olarakgörülmüştür.Hızlı Tren projesi Sivas’ımızda da rant hastalığına yakalanmış kişilerce tarumar edilmiştir. Dönemin başbakanı Binali Yıldırım'a rağmen buradan nasıl daha fazla kazanırız mantığı ile gelişmiş ülkelerin aksine güzergahı ve istasyon yeri durmadan değiştirilmiş, yerel yöneticiler tarafından adeta bir Berlin duvarı gibi şehri ikiye bölecek bir projeye dönüştürülmüştür. Dünya gerçeklerini bilen ve millete her dem gelişmiş toplumlardan örnek vererek siyasi hamasette bulunan vekillerimiz sanki bu ranta tarafmış gibi durup adeta kör ve sağırı oynamışlardır. Parti olarak karşı olduğumuz Cumhuriyet üniversitesi kampüsü içerisine yapılması planlanan istasyon ve güzergah yapımı yakın zamanda firma iflas etti iddiası ile durdurulmuş, söz konusu şantiyeler kuş uçmaz kervan geçmez hale gelmiştir.İlimizde bulunan siyasi erkin temsilcileri başta Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve iktidar Milletvekilleri olmak üzere İl başkanı, Belediye başkanı mesele kültürel konular üzerinde siyaset yapmak olunca mikrofonu kimseye vermezken, şehrimizin her yönde gelişmesi konusunda son derece önemli olan Hızlı Tren projesi hakkında neden sessiz kalıyorlar? Kamuoyu olarak anlamakta güçlük çekiyoruz.BBP Sivas il Başkanlığı ve Teşkilatları olarak diyoruz ki; lütfen ama lütfen Devletin malı deniz mantığı ile hareket etmeyiniz. Devlet malının yetim malından farkı yoktur anlayışı ile şehir merkezinde istasyon olacak şekilde Hızlı Trenin yeniden ihale edilerek Sivas’ımıza bir an önce gelmesi, göç veren Şehrimizin gelişmesi açısından çok elzem bir durumdur” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2017, 03:27

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER