HGS dönemi başladı

Cumhuriyet Üniversitesi girişlerinde HGS dönemi başladı. Öğrenci araçlarının üniversiteye alınması konusunda ise aracın ruhsatının öğrencinin kendisinin üzerine olması şartı getirildi.

HGS dönemi başladı

YÜKSEL MENEKŞE

Cumhuriyet Üniversitesi Hızlı Geçiş Sistemini uygulamaya başlattı. Uygulamanın çok tartışılan konusu ‘Öğrenci araçları kampüse alınmayacak’ kararına ise ‘ruhsat sahibi olma’ şartı getirildi. Araç ruhsatı kendi üzerine olan öğrenciler kampüse araçları ile girebilecekler. Üniversite yönetimi HGS sistemi ile ilgili yaptığı açıklamada, ‘’Öğrenci ve personelimizin kullanacağı HGS etiketlerinde dikkat edilecek hususlar //hgs.cumhuriyet.edu.tr adresinde duyurulmuş olup belirtilen şartlar doğrultusunda hazırlıklar yapılarak randevu alındıktan sonra E-Güvenlik Birimi tarafından işlemler yapılacaktır. Giriş kartları, her yıl yine E-Güvenlik Birimi tarafından vize edilecektir.

Nizamiyelerden girişlerde ise etiket verilmeyen diğer araçlar, Rektörlük Yolu Nizamiyesinden (1 Nolu Nizamiye) ve İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önündeki nizamiyeden (2 Numaralı Nizamiye) Ziyaretçi Araç Kartı alınarak yerleşkeye giriş yapabileceklerdir. Ziyaretçi girişleri sadece 1 ve 2 Nolu Nizamiyelerden yapılacaktır.

Lojmanlar tarafındaki nizamiyeden ise ziyaretçi girişi yapılmayacaktır. Lojmanlar Nizamiyesi’nden sadece HGS etiketi olanlar, Rektörlük konutuna ve personel lojmanlarına ziyarete gelenler giriş yapabilecekler. Yerleşkemizde bulunan anaokulu ile ilköğretim okullarına gelen öğrenci velileri HGS etiketi almak zorundalar. HGS etiketi almayanlar, Lojmanlar Nizamiyesi’nden giriş yapamayacaklarından sadece Rektörlük Yolu Nizamiyesi’nden (1 Nolu Nizamiye) veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önündeki nizamiyeden (2 Numaralı Nizamiye) Ziyaretçi Araç Kartı alarak yerleşke içine giriş yapabileceklerdir. Personelimizin yanı sıra yerleşke içinde bulunan banka, YURT-KUR, PTT ve özel şirketlere ait personel araçları Araç Geçiş Etiketlerini (HGS) araçlarına takmak zorundadır. Üniversitemizin daha güvenli ve huzurlu olması amacıyla düzenlenen yeni sistemin temelinde personelimiz ve öğrencilerimizin huzuruyla güvenliğine dikkat çeken Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Yıldız 1 Kasım 2017 tarihinden itibaren uygulanacak yukarıdaki kurallara tüm personelimizin ve öğrencilerimizin hassasiyetle uyacağına inandığını belirterek yeni sistemin hayırlı olmasını diledi’’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER