“Her zaman yanlarındayız”

Cumhuriyet Üniversitesi Engelliler Birimi (CENGEL) Koordinatörü ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, “Üniversitemiz Engelliler Birimi sadece engelliler haftasında değil; 365 gün hem üniversitemizde hem de şehrimizde engellilerin hizmetinde. Engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız” dedi.

“Her zaman yanlarındayız”

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi CENGEL Birimi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Özel Bakım Merkezleri’nin katkılarıyla ‘Dünya Engeliler Haftası Özel Programı’ gerçekleştirildi.

Kültür Merkezi Kadı Burhaneddin Salonu’nda gerçekleşen programa; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hilmi Ataseven, Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, Rektör Danışmanı Dr. Öğretim Üyesi Enis Baha Biçer, öğretim elemanları ile çok sayıda öğrenci ve davetli katıldı.

Programda konuşan CENGEL Koordinatörü ve Rektör Başdanışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, “Üniversitemiz Engelliler Birimi sadece engelliler haftasında değil; 365 gün hem üniversitemizde hem de şehrimizde engellilerin hizmetinde. İşitme, görme, bedensel, zihinsel engelli, engeli hangi türden olursa olsun, onlarla beraber çalışıyoruz, hayatı kolaylaştırmak için onlara destek oluyoruz” dedi. 

Konuşmaların ardından protokole, işaret dili slayt gösterisi sunumu yapıldı. ‘Hayat bayram olsa’ şarkısıyla kadın topluluğu işaret dilini kullanarak gösteri yaptı. ‘Şaşırdım kaldım işte’ şiiri okundu, ‘Genç Osman’ dans gösterisi, ‘Bir başkadır benim memleketim’ şarkısıyla dans gösterisi, ‘Sakarya Türküsü’ şiiri okundu, davul ve zurna eşliğinde halk oyunları, ‘Bu ne dünya kardeşim seven sevene’ şarkısıyla dans gösterisi, engelli vatandaşlarımızın pankartlarla dans gösterisi sunumları yapıldı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 04:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER