“Her kademesinde öğrenci var”

“Her kademesinde  öğrenci var”

Sivas’ta tek olma özelliği taşıyan lisede eğitim gören öğrenciler, Sultanşehir Uygulama Otelinde hem stajlarını tamamlıyor hem de kendilerini iş hayatına hazırlıyor.

Sivas kent merkezinde bulunan Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Yiyecek, İçecek Hizmetleri ile Konaklama ve Seyahat Hizmetleri olmak üzere 2 bölüm bulunuyor. Okula mülakat ile alınan öğrenciler tercih ettikleri bölümde eğitimlerini alıyor. Lise bünyesinde faaliyet gösteren ve yaklaşık 5 yıl önce kurulan Sultanşehir Uygulama Oteli ise öğrencilere büyük fırsatlar sunuyor. Öğrenciler okulda gördükleri teorik eğitimleri uygulama otelinde pratiğe dönüştürüyor. Uygulama otelinde staj gören öğrenciler kendilerini hem iş hayatına hazırlıyor hem de harçlıklarını çıkarıyor. Öğrenciler otelde resepsiyon, kat hizmetleri ve mutfak gibi çeşitli alanlarda kendilerini geliştiriyor. Aynı zamanda okul öğrencilerine Antalya’da bulunan 5 yıldızlı otellerde de staj yapma imkanı sunuluyor.

TURİZM SEKTÖRÜNÜN ARADIĞI ELEMANLAR YETİŞİYOR

Okul Müdürü Salih Delice, turizm sektörünün istediği aranan elemanları yetiştirmek amacında olduklarını belirterek, “Okulumuz ilimizin tek turizm lisesi. 2008 yılında okul binamız faaliyete geçti. Uygulama otelimiz yaklaşık 5 yıl önce açıldı. Okulumuzda iki alanımız var. Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Konaklama ve Seyahat Hizmetleri alanları. Turizm sektörünün istediği aranan elemanlar yetiştirmek amacındayız. Şu an için 250 öğrencimiz var. Öğrencilerimiz 10 ve 11. sınıflarda stajlarını Antalya’da 5 yıldızlı otellerde ve özellikle proje ortağımız olan oteller ile ilimizdeki otel ve konaklama tesislerde, yiyecek içecek hizmeti veren tesislilerde stajlarını yapmaktalar" dedi.

"NORMAL BİR OTELDE NE VARSA FAZLASIYLA BİZDE MEVCUT"

Delice, bir otelde olması gereken her şeyin uygulama otelinde mevcut olduğunu söyleyerek, “Şu anda yaklaşık 120 öğrencimizin 60 tanesi Antalya’da 60 tanesi Sivas’ta olmak üzere stajlarına devam ediyorlar. İlimizde turizm sektörü, yiyecek içecek hizmetleri ve konaklama seyahat alanı hizmetleri tercih edecek öğrenci ve velilerimize özellikle okulumuzu tercih etmeye bekliyoruz ve teşvik ediyoruz. Görsellerde gördüğümüz gibi atölyelerimiz, donanımımız, uygulama otelimiz fevkalade. Uygulama açısından pratik açıdan yeterli seviyede. Normal bir otelde ne varsa fazlasıyla bizde mevcut. O konuda iddialıyız. Kendimize güveniyoruz. Gerek internette gerek diğer acenteler nezdinde yorumlarımıza bakıldığında, puanlarımıza bakıldığında bu zaten müşteri memnuniyetimiz ortaya çıkacaktır" şeklinde konuştu. (İHA)

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER