Hem başkan, hemde futbolcu

52 yaşındaki Kangal Belediye başkanı Mehmet Öztürk,1. amatör kümede şampiyonluk mücadelesi veren ilçesinin futbol takımında forma giyiyor

Hem başkan, hemde futbolcu

Kangal Belediye Başkanı Mehmet Öztürk, sporun her yaşta yapılabileceğine dikkati çekmek için Sivas 1. Amatör Küme'de Kangal Termikspor ile Demir Çelik Divriğispor arasında oynanan karşılaşmada forma giydi.

Kangal Termikspor takımının lisanslı futbolcusu olan 52 yaşındaki Öztürk, oynamasını isteyen takımdaki gençleri kırmamak adına Divriğispor karşılaşmasında forma giydi. Oyuna 70. dakikada dahil olan Öztürk, performansıyla taraftarlardan alkış aldı. Maçı, Kangal Termikspor 6-0 kazanarak 48 puanla grup liderliğini sürdürdü.

 Öztürk, centilmence bir maç olduğunu söyledi. Kangal Termikspor'un 1. Amatör Küme'de şampiyonluğa oynadığını belirten Öztürk, hedeflerinin önce Bölgesel Amatör Lig, sonrasında 3. Lig olduğunu ifade etti.

Oynamasını isteyen genç futbolcuları kırmamak ve her yaşta spor yapılabildiğine dikkati çekmek adına Kangal Termikspor formasıyla sahaya çıktığını aktaran Öztürk, "Amatör olarak 1994 yılına kadar futbol oynadım. 24 yıl aradan sonra tekrar sahadayım. Bir farkındalık oluşsun, insanlarımız spor yapsın. 52 yaşımdayım. Akranlarıma bir gösteri sundum burada. Onları da sahalara, sporun her alanına bekliyorum." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2018, 04:03

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER