Hayat Ağacı yardımseverleri bekliyor

Sivas’ta alan el ile veren eli buluşturan Hayat Ağacı Derneği yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayırsever vatandaşları kurban bağışı yapmaya bekliyor.

Hayat Ağacı yardımseverleri bekliyor

Hayat Ağacı Derneği hayırseverleri bekliyor.

Sivas’ta her ay yaklaşık 5 bin aileye hitap eden Hayat Ağacı Derneği yıl boyunca dağıtacağı etleri temin etmek üzere Kurban Bayramını bekliyor. Kurban bayramında hayırseverlerin yardımları ile toplanan etler yıl içerisinde ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılıyor. Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın 900 TL olan kurban bağış bedelinin nakit veya kredi kartı ile ödenebildiğini söyledi. Özaydın “Kurban bayramı yaklaşıyor. 12 Eylül Pazartesi günü Kurban Bayramını idrak edeceğiz. Kurban bayramı münasebeti ile Sivas Belediyesi bünyesinde görev yapan Hayat Ağacı Derneği her yıl olduğu gibi bu yılda inşallah vatandaşlarımızın talebi üzerine hisse almaya ve bu anlamda da kurban kesmeye devam edecek. Bu yıl kurban hissesini hisse başı 900 TL olarak belirledik. Hisse sahibi olmak isteyen kardeşlerimiz doğrudan Hayat Ağacı Derneği’ne gelerek nakit para yatırabilecekleri gibi kredi kartı ile de para yatırabilirler veya ilgili bankalardan da hesap numaralarımıza yatırmak suretiyle kurban hissesine dahil olabilirler. Ancak vatandaşlarımızdan veya kurban hissesi konusunda bize katılmak isteyenlerden telefon numaralarını özellikle rica ediyoruz. çünkü telefon numaralarına mesaj gönderiyoruz kurban etinin alınması için veya kesmiş olduğumuz kurbanların görüntülerini göndermek adına bilgi veriyoruz. Bu sene yine aynı şekilde isterlerse hisse sahiplerine 5 Kg kemiksiz et veriyoruz isteyen herkese bunu mutlaka ulaştırıyoruz. Ayrıca kurban kesimini bizzat görmek isteyenlere de bunu sağlıyoruz ilgili hangi firma ile anlaştıysak onlara mesajla ulaştıracağız o firmaya gelerek saatini de belirteceğiz gelip tekbir getirerek kendi kurbanının başında bulunmak suretiyle kurban kesimine dahil olabilirler.”

SON GÜN 8 EYLÜL

Kurban bağışı için son günün 8 Eylül olduğunu hatırlatan Özaydın “Ayrıca kurban alımının hijyenik olması açısından 5 kişilik komisyon marifeti ile alıyoruz. Bu komisyonda bir kişi mutlaka veteriner olacak alınan hayvanın hastalıklı olup olmadığı konusunda bize bilgi verecek veya bu durumda olan hayvanlar alınmayacak bu çok önemli. Yine hisse sahibi olmak isteyen vatandaşlar Hayat Ağacına uğrayabilirler, telefonla veya hesap numaralarına para yatırmak suretiyle hisse sahibi olabilirler. Son tarih 8 Eylül 2016 çünkü bayrama 3-4 gün kala bu hisse katılımını engelliyoruz sebebi ise hayvan alımı öyle kolay olmuyor dolayısıyla 8 Eylül’de biz bu hisse alımını durduracağız.”

HAYIRSEVERLERİ BEKLİYOR

Hayırsever vatandaşları Hayat Ağacına beklediklerini vurgulayan Özaydın “Özellikle işadamlarımızdan, hayırseverlerimizden veya hisse vermek isteyen kardeşlerimizi Hayat Ağacı Derneği’ne özellikle bekliyorum. Sebebine gelince aşağı yukarı Sivas’ta 5 bin aileye hitap ediyoruz aylık bin 250 liralık normal gıda dağıtımı var ayrıca bu kurban etini 5 bin aileye ulaştırmak istiyorum. Bu da tabi hayır sahibi kardeşlerimizin veya kurban kesimi konusunda bize katkıda bulunmak isteyen kardeşlerimizin bize bağışladıkları hisselerin en uygun, en hızlı şekilde bizde kaydı olan, gerçekten sosyal açıdan geliri düşük ailelere ulaştırmak adına böyle bir görev yapıyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2016, 07:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER