“Hayal denilen gerçek oldu”

“Hayal denilen  gerçek oldu”

MEHMET TIRPAN

Sivas’ın cazibe Merkezi ilan edilmesinin ardından açıklamalarda bulunan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür ederek mutlu olduklarını söyledi.

Demirağ OSB’nin cazibe Merkezi kapsamına alınmasının iş dünyasında da sevinçle karşılandığının altını çizen Başkan Eken, “Cumhurbaşkanımıza güvenimizin tam olduğunu ve sözünün yerde kalmayacağını hep ifade etmiştik. Sivas Demirağ OSB Cumhurbaşkanımızın onayı ile 21. Cazibe Merkezi olarak ilan edildi. Demirağ OSB şimdi 40 bin kişiye ekmek kapısı olacak. Şehrimiz için hayal denilen teşvik gerçek oldu” dedi.

Demirağ OSB’nin şehrin ciddi anlamda kaderini değiştireceğinin altını çizen Başkan Eken, “Valimizle, Milletvekillerimizle Belediye Başkanımızla her platformda teşvik konusunu gündeme getirdik. Geçen yıl TOBB Ekonomi Şurasında yaptığım konuşmada Cumhurbaşkanımıza, Demirağ OSB’nin teşvik kapsamına alınması konusunu tekrar ilettim. Sivas’ın geleceğinin Demirağ OSB olduğunu hep ifade ettim. Sürekli yatırımcılarımıza Sivas’a gelmesini ve Cumhurbaşkanımızın vermiş olduğu sözün yerine geleceğini ve Cumhurbaşkanımıza güvenimiz tam olduğunu ifade ettik. Kente gelen yatırımcılarımıza da yer tahsisleri yapıyorduk. Beklenen gün geldi ve Sivas Cazibe Merkezi ilan edildi. Ama asıl iş bu süreçten sonra başlayacak. Demirağ OSB’ye yatırımcıların biran önce gelmesi için daha çok çalışacağız. Sivas’ı üretimde, ihracatta Türkiye’nin önde gelen illeri arasına getirmek için mücadele edeceğiz. Cumhurbaşkanımıza, TOBB Ekonomi şurasında bizde söz verdik. Cumhurbaşkanımıza Sivas’ın Cazibe Merkezi kapsamına alınması ile birlikte Demirağ OSB’de ilk etapta 10 bin kişiye, ilerleyen süreç içerisinde de 40 bin kişinin istihdam edileceği sözünü verdik. Şimdi sözümüzü tutma sırası bizde. Bu sözü yerine getirmek için birlik ve beraberlik içerisinde gece gündüz demeden çalışacağız” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER