“Hastalarımızı önemsiyoruz”

Yeniden Sivas’a kazandırılan 160 yataklı Devlet Hastanesinde yürütülen sağlık hizmetleri hakkında bilgiler veren Hastane Başhekimi Dr. Mesut Acıöz, Devlet Hastanesine gelen vatandaşlara kaliteli ve hızlı bir şekilde sağlık hizmeti vererek, hastaların hastaneden mutlu olarak ayrılmaları için tüm gayreti gösterdiklerini söyledi.

MEHMET TIRPAN

Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mesut Acıöz, Devlet Hastanesinde günlük ortalama bin 800 ila 2 bin hastaya sağlık hizmeti verildiğini söyledi.

Açıldığı günden itibaren yiğidolara kaliteli bir sağlık hizmeti vermek adına tüm hastane personeli ve doktorlarla ciddi bir gayret gösterdiklerini aktaran Başhekim Acıöz, “Hastalarımızın muayene ve tetkiklerini yapıyoruz. Hastalarımızın hastanemizden mutlu ayrılması ve hastalarımıza kaliteli sağlık hizmeti vermek adına ciddi çalışmalar yapıyoruz. 160 yataklı butik hastanemizde neredeyse tüm branşlarımız var” dedi.

Devlet Hastanesinin yeniden Sivas’a kazandırılmasının ardından Numune Hastanesi ve Cumhuriyet Üniversitesindeki hasta yoğunluğun azaldığını da aktaran Başhekim Acıöz, “Hem diğer hastanelerimizin yükünü aldık hem de sağlık hizmetini vatandaşların ayağına getirmiş olduk. Hastanemizden sağlık hizmeti alan hastalarımızın bir çoğu bizlere teşekkür ziyaretinde bulunuyor. Bu durumda bizleri son derece mutlu ediyor. Tabi zaman zaman bazı konularda şikayetler alıyoruz ve hastanın mağduriyeti varsa acilen giderilmesini sağlıyoruz. Tedavi ve muayenelerimiz devam etmektedir. Ameliyathanemiz aktif olarak çalışmakta. Hastalarımızı önemsiyoruz ve onlarla empati kurarak hastanemizden mutlu ayrılmalarını sağlıyoruz. Tek amacımız vatandaşa kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti vermek. Bu konuda bizlere destek veren doktor ve hastane personelimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“80 BİN AŞI YAPTIK”

İl genelinde yürütülen covid aşısı çalışmalarına da değinen ve aşı karşıtlarına da seslenen Başhekim Acıöz, “Korona salgını maalesef halen devam etmekte. Bu salgının sona ermesi için insanların biraz daha fazla aşıya duyarlı olması gerekli. Aşı polikliniğimizde bugüne kadar yaklaşık 80 bin aşı yaptık. İlk günlerde aşı konusunda yoğunluk vardı ancak son zamanlarda yoğunluk azaldı. Kentte yaşayan vatandaşlarımızın çoğu aşısını yaptırdı. Aşı olmak için randevu almaya gerek yok. Aşı polikliniğimize gelerek aşı olmak isteyen vatandaşlar rahatlıkla aşısını olabilir. Aşı olan vatandaşları olası bir reaksiyona karşı belli bir süre misafir ediyoruz. Aşı olmayan vatandaşlarımızın da biran önce aşı olmalarını arzuluyoruz. Yoğun bakımda tedavi altında olan ve yaşamını yitiren hastalarımızın bir çoğu aşı olmamış. Aşı yüzde yüz insanı korumuyor ancak kişinin hastalığı daha hafif atlatmasını sağlıyor. Salgın sürecinin biran önce son bulması için vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına da riayet etmesini arzuluyoruz” şeklinde konuştu.

Başhekim Dr. Acıöz son olarak, aşı olmayan vatandaşların ve öğrencilerin PRC testlerini de Devlet Hastanesinde yaptıklarını, salgına karşı tüm tedbirlerin de titizlikle yürütüldüğünü sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2021, 16:15

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER