Hasar değerlendirmesi yapıldı

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce ortak düzenlenen toplantıda 23-24 Mart 2018 tarihlerinde il genelinde aşırı rüzgâr nedeniyle meydana gelen yaklaşık 200 adet çatı uçması vakasının hasar tespit çalışmaları değerlendirildi.

Hasar değerlendirmesi yapıldı

Mehmet TIRPAN

Sivas İl Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünce hazırlanan “Yerel Düzey Hasar Tespit Hizmet Grubu Operasyon Planı” çerçevesinde Hasar Tespit Eğitim toplantısı yapıldı.

AFAD ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü personelinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda 23-24 Mart 2018 tarihlerinde il genelinde aşırı rüzgâr nedeniyle meydana gelen yaklaşık 200 adet çatı uçması vakasının hasar tespit çalışmaları değerlendirildi. Uygulama ile ilgili aksayan yönler ele alınarak, bu hususta bir standart oluşturmak üzere İlçe Kaymakamlıklarına yazı ile gönderilen usûl ve esaslar anlatıldı.

Toplantıya Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünden sorumlu Vali Yardımcısı Zihni Yıldızhan, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Nazif Ekinci, AFAD ve Çevre Şehircilik Şube Müdürleri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2018, 04:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER