Halk otobüsleri denetlendi

Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ile Sivas Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri özel halk otobüslerine yönelik kış lastiği denetimi yaptı.

Halk otobüsleri denetlendi

Halk otobüsleri denetlendi.

Halk otobüsleri ve şoförler Yenişehir Mahallesi'nde bulunan toplanma merkezine geldiklerinde Ulaşım Hizmetlerine bağlı zabıtalar ve trafik polisleri tarafından denetlendi.

Ehliyet, ruhsat, araç sigortası havalı korna, cam filmi gibi birçok unsura bakılan denetimlerde kış mevsimine girilmesiyle birlikte araçlardaki kışlık lastiklerde kontrolden geçirildi.

Ekipler problem olan araçlar ve araç sürücülerine karşı uyarılarda bulundu. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, "İlimizde yaklaşık 250 adet halk otobüsü mevcut. Biz bunları periyodik olarak ehliyet, ruhsat, cam filmi, standart dışı plaka ve kış lastiği konusunda bugünden itibaren denetlemeye başladık. Arkadaşlarımızın trafik konusunda dertlerini dinledik. Biz trafik şube olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz" şeklinde konuştu. Halk otobüsü şoförleri de denetimlerden memnun olduklarını, bu sayede eksiklerini giderdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 06:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER