Hafik’e yöresel evler yapılacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Sivas’ın Hafik İlçesi’nde inşa edilecek 94 konutun ihalesi geçtiğimiz gün yapıldı. Gerçekleştirilen ihale kapsamında konutların yanı sıra ticaret merkezi ile altyapı ve çevre düzenlemesi işi de yer alıyor.

Hafik’e yöresel evler yapılacak

SÜMEYRA DENİZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yatay mimariyi öneminin vurgulaması üzerine Hafik’te Yöresel ve yatay mimari konseptli projede yükseklikleri zemin+3 olan konutlar 2+1 planında tasarlandı.

TOKİ, her şehrin kendi mimarisine, kendi kültürüne, kendi değerlerine, coğrafi özelliklerine uygun yaşam alanları oluşturulmasına öncelik veriyor.

Hafik projesinde Selçuklu mimarisinin modernize edildiği bir anlayış hâkim kılındı. Bina cephelerinde zemin kat seviyesinde doğal taş kaplama, duvar süslemeleri, kat silmeleri, dekoratif pencereler ve söveler kullanılacak. Projeyle, yerleşim alanının dükkânları, parkı, peyzajı ve sosyal donatılarıyla nitelikli sosyal çevre imkânı sunan kente değer katacak yeni bir yaşam merkezine dönüşmesi hedefleniyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 05:17

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER