Güzellik merkezlerine ilgi arttı

Güzellik merkezlerine ilgi arttı

MELTEM DUMAN

Pandemiden kaynaklı durgunlaşan hayat yeniden canlanıyor. Korona virüsün etkili olduğu dönemlerde kapatılan güzellik merkezleri bayramdan önce yoğunluk yaşıyor. Genelde kadınların aynı zamanda kendine özen gösteren her kesimin de uğrak mekanı olan güzellik merkezlerine olan ilgi işyeri sahiplerinin yüzünü güldürdü.

İlimizde uzun zamandır Estetik Güzellik Merkezi olarak hizmet vermeye devam eden Damla Polat, Salgın sürecinden sonrasını değerlendirerek yaptıkları hizmetler hakkında bilgi verdi.

Pandemi sürecinden ister istemez olumsuz etkilediklerine değinen Polat,” Kapatmaya bağlı yapılan işlemleri daha sonradan telafi seansları ile büyük ölçüde takviye ediyoruz. Olası durumlara karşıda merkez olarak önlemlerimiz var. Son model cihazlarımızla her tene her cilde her kesime hitap ediyoruz ” dedi.

Cilt analizi yapıldıktan sonra, cildin tipine göre yapılacak olan işlemlere karar verdiklerinin altını çizen Damla Polat, “Herkesin ipeksi cilde sahip olmayı hak ettiğini düşünüyorum. Merkezimizde  kişiye özel cilt bakımı dermopen, buz epilasyon, kaş dizayn, bölgesel zayıflama, kalıcı makyaj gibi birçok işlem gerçekleştiriyoruz. Uzman kadro ve dev kampanyalarla Sivaslılara hitap etmeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı

Son olarak Polat, ”Cilt bakımında önce cilt analizi yapılır. Analizlerin sonucuna göre hangi ürünlerin cilde uygulanacağına  uzman estetisyenimiz karar verir. Cilt yaklaşık 15 basamaktan geçer. Daha sonra cilt parlak görüntüsüne geçmiş olur. Genelde profesyonel medikal cilt bakımında daha çok estetisyenimiz manuel olarak işlem alır. Mesela komedondu, temizleme süngerleri gibi. Bunun bir üst basamağı hidrofeşın cihazı ile yapılır. Biraz daha cildi yormadan yaptığımız bir işlemdir” diyerek sözlerini noktaladı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER