“Güzel işlere imza atılıyor”

“Güzel işlere imza atılıyor”

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Cumhuriyet Üniversitesinin kurulduğu günden beri bilimsel ve eğitim faaliyetleri anlamında çok güzel işlere imza attığını söyledi.

Her yıl daha iyi bilimsel çalışmalar yapıldığını aktaran Rektör Alim Yıldız, “Üniversitemizde çok sayıda nitelikli projeler yürütülüyor. Yine nitelikli öğrenci sayısının artırılması noktasında uğraş veriyoruz. Öğrencilerimizle birlikte oluyoruz. Öğrencilerin sorunlarını öğreniyoruz. Planlamalar yaparak sorunların giderilmesini sağlıyoruz” dedi.

Cumhuriyet Üniversitesinin huzurlu bir Üniversite olduğunun altını çizen Rektör Yıldız, “Sivas öğrencilerin güvenle yaşayacağı bir şehir. Üniversitemizde bu açıdan tercih ediliyor. Şuanda daha kaliteli olma yolunda ilerliyoruz. Bumnun içinde 7+1 veya 3+1 sistem uygulamaya çalışıyoruz. 7+1 dediğimiz sistem şu 4 yıllık fakilte dediğimiz 8 dönem. Son dönemde veya bir önceki dönemde öğrencilerimiz okumuş oldukları bölümle ilgili bir iş yerinde 14 hafta çalışsınlar istiyoruz. Böylece okuldan almış oldukları teorik bilginin pratiğe dökülmesini sağlıyoruz. İş yeri sahibi bir kaç öğrenciyi işe alacak ki bu da öğreciler açısından önemli. 2 yıllıklarda da 3+1 sistemini uygulamaya çalışıyoruz. O projede de öğrenci bir bucuk yıl programda okuyor son döneminde ilgili iş yerinde çalışıp okulunu bitirdiğinde hem teorik bilgiye hemde pratik bilgiye sahip olan bir uzman haline geliyor. Türkiyenin genelinde bu uygulamanın hayata geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaman zaman öğrenci üniversite mezunu ama işi bilmiyor deniliyor. Bu uygulama ile öğrencilerin iş bulamama sorununu aşacağız. ” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER