GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN

Girişimcilikte önce kadın projesi ile On ilde on bin kadın projesinde Sivas'ı temsilen ilk 10’a giren Sıdıka Alev Hacıalibeyoğlu’nun hedefi birincilik.

GİRİŞİMCİLİKTE ÖNCE KADIN

SÜMEYRA DENİZ

Kadınların işgücüne katılma oranlarının arttırılması,   Kadınların ekonomik ve sosyal açıdan güçlendirilmesi, eğitim ve refah seviyesinin arttırılması adına Girişimcilikte Önce Kadın projesi ile Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü bünyesinde çeşitli eğitim programlarına katılan kadınların ürünlerini ekonomiye kazandırarak güçlenmelerine olanak sağlamak hedefler arasında.

Projenin ana hedef kitlesi, halk eğitim merkezlerinde öğrenim gören kursiyer kadınlar.  2016 yılında hayata geçirilen proje ikinci yılında 10 ilde devam ediyor. Sivas’ında içerisinde bulunduğu 10 ilde proje kapsamında eğitim alan kadın kursiyerlerin ürünleri dijital mağazada alıcısı ile buluşuyor.

Bu yıl oylaması 10 Kasım’a kadar uzatılan halk oylaması yarışmasında Sivas’ı temsil eden Sıdıka Alev Hacıalibeyoğlu ilk 10’a girdi hedefi ise birinci olmak.10 Kasıma kadar uzatılan yarışma süresince oylamalar devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 05:30

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15