Gıda ile göç önlenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, göç vermeyen bir il olmak için gıdanın önemine değinerek, ‘’İnsanlar yoksul ve aç olduklarında göç ediyorlar. Bununla ilgili biz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak kırsaldaki insanlarımızın hayat şartlarını kolaylaştırmak için çeşitli desteklemeler veriyoruz’’ dedi.

Gıda ile göç önlenecek

YÜKSEL MENEKŞE

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız, bakanlığın bu yılki hedefini açıklayarak, bölgelerde göçün önlenmesi çalışmalarından söz etti. Göçün ana temelinin hayat şartlarının daha iyi olması amacıyla gerçekleştirildiğinin altını çizen Yıldız, bu yıl bakanlığın "Göçün Geleceğini Değiştirin, Gıda Güvenliğine ve Kırsal Kalkınmaya Yatırım Yapın" temasıyla faaliyet gösterdiğini söyledi. Yıldız yaptığı açıklamada, ‘’İnsanlar gıdaya ulaşmak için veya hayat şartlarını biraz daha iyileştirmek için bir yerden bir yere göç ederler. Yani köyden kente ya da bir ilden başka bir ile göç ediyorlar. Bunun ana nedeni hayat şartlarını biraz daha iyileştirmek. Tabi bununla ilgili biz Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak kırsaldaki insanlarımızın hayat şartlarını kolaylaştırmak için çeşitli desteklemeler veriyoruz. Tüm bu desteklemelerin amacı insanları kendi doğduğu yerde doyurmaktır. İnsanlar yoksul ve aç olduklarında veya kendilerine iyi bir yaşam alanı aradıkları zaman göç ediyorlar." dedi.

İnsanların sağlıklı ürünler tüketebilmeleri için üretilen ürünlerin gıda güvenliğinin çok önemli olduğunu belirten Yıldız, Bakanlık olarak sağlıklı ürünlerin tüketiciyle buluşması açısından önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu noktada tüketici bilincinin de çok önemli olduğunu belirten Yıldız, bu tür programların bilinçli nesillerin yetiştirilmesi açısından büyük önem taşıdığını da belirtti.

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2017, 05:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER