Gelirini Şehit Ailelerine bağışladı

Sivas’ta faaliyet gösteren Erruha Restoran sahibi Mehmet Toprak, işletmesinin iki günlük gelirini şehit ailelerine bağışladı. Toprak 5 bin 920 liralık yardımı Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal’a teslim etti.

Gelirini Şehit Ailelerine bağışladı

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas’ta restoran işletmecisi Mehmet Toprak iki günlük hasılatı olan 5 bin 920 lirayı şehit ailelerine bağışladı. Afrin’de süren harekatla ilgili, televizyonda şehit ailelerini gören ve duygulandığını söyleyen Toprak, onlara destek olabilmek amacı ile bu bağışı yaptığı belirtti. Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Mustafa Hızal’a yardım parasını veren Toprak, ‘’Televizyon izlerken şehit ailelerini görünce çok duygulandım ve bunun üzerine şehit ailelerine yardım etmek istedim. İşyerimdeki iki günlük hasılatımı şehit ailelerine bağışlama kararı aldım. Şehitlerimiz olmasa idi biz bugün burada olmayacaktık. Ailelerinin çağırmasına rağmen evlerine dönmeyip şahadete yürüyen şehitlerimiz olmasaydı, biz bugün bir Suriye, Afganistan olabilirdik. Biz Türk milleti olarak vatanımız için canımızı vermeye hazırız’’ dedi.Başkan Mustafa Hızal ise, ‘’Türk Milleti olarak ve devlet olarak şehit ailelerimize ve gazilerimize, devletimizin maddi ve manevi olarak desteğini her zaman görüyoruz. Ama bunun yanında millet olarak bizler şehitlerimizin geride kalanlarına, her alandan, her yaştan insanımız destek oluyor. Dolayısıyla bu millet olarak birliğimizi gösteriyor. Şehitlerimizin geride kalanlarına her türlü destek olunması bize güç ve kuvvet veriyor. Bu anlamdaki destekler geleceğimiz olan çocuklarımızın da bir adım öne atılmasına vesile oluyor. Bu milletin arkasında devlet var millet var. Desteklerinizden dolayı sizlere teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

ŞEHİT AİLELERİNE KURAN HEDİYESİ

Sivas Memleket Gazetesi, Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği’ne Kuranı Kerim hediye etti. Memleket Medya Center Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş, Şehit Aileleri ve Gazileri Derneğini ziyaret ederek Başkan Mustafa Hızal ile görüştü. Geneş ülke olarak önemli bir dönemeçten geçildiğini ve Mehmetçiğin Suriye’de başarılara imza attığını söyleyerek, şehitlere minnetlerini dile getirdi. Memleket Sivas Gazetesinin hediyesi olan Kuranı Kerim’i teslim alan Hızal, ‘’Şehitlerimizin, gazilerimizin tüm mücadeleleri bu Kuran için, bayrağımızın inmemesi için. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın’’ diyerek teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Mart 2018, 04:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER