Gazi oldukları Kıbrıs’a gidecekler

1974 yılında gerçekleştirilen Kıbrıs Barış Harekatı'na katılarak, harekatın başarılı olmasında önemli görevler üstlenen gaziler Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) giderek savaştıkları toprakları görecek, anılarını tazeleyecekler.

Gazi oldukları  Kıbrıs’a gidecekler

Mehmet TIRPAN

Sivas’ta yaşayan gaziler Gazi oldukları Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne gidecekler. Sivas Belediyesi’nin Meclis toplantısında, Kıbrıs Gazilerinin geçmişteki anılarını tazelemek adına Kıbrıs’a gönderilmelerine ilişkin hazırlanan müzakere oy birliği ile kabul edildi. Kıbrıs’a gidecek olan Kıbrıs Gazilerinin belirlenmesi ve bir heyet oluşturulması adına Belediye Başkanı Sami Aydın’a yetki veren Meclis üyeleri, aynı zamanda Kıbrıs’a gidecek olan heyetin masraflarının da Sivas Belediyesi bütçesinden karşılanmasını da kabul etti.

Belediye Meclisinde gündeme gelen müzakerede “Kıbrıs gazilerine yönelik olarak Kıbrıs Gezisi planlanmaktadır. Bu kapsamda Sivas Belediye Başkanının uygun göreceği bir heyet ile araştırma inceleme yapmak ve yerel yönetimlerin çalışmaları hakkında bilgi almak ve görüş alış verişinde bulunmak üzere düzenlenecek olan Kıbrıs gezisinin şehrimizin vizyonu açısından yararlı olacağı düşüncesi ile gezinin Belediye meclisinde değerlendirilerek 6245 sayılı harcırah kanunun hükümlerine göre giderlerin ve masrafların belediye bütçesinden karşılanmak üzere organizasyona katılacak heyetin belirlenmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi hususunun Belediye Meclisine havalesini arz ederim” ifadelerine yer verildi.  Belediye Meclis Üyeleri müzakereyi oy birliği ile kabul etti. Konuyla ilgili Belediye Meclisinde konuşan Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, “Sivas’ta hayatta olan Kıbrıs gazilerimizi birkaç gün süreyle Kıbrıs’a hem geçmişteki anılarını tazelemek hem de Kıbrıs’ı gezmelerini sağlamak adına düşünülen bir çalışma. Önümüzdeki günlerde bir heyet oluşturup Gazilerimizi Kıbrıs’a göndereceğiz inşallah. Duyarlılığınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. 

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER