Garibanlar için mi geçerli?

Kamu mallarının mahkeme kararına rağmen satılmasına karşı duyarlı olmaya devam edeceklerini aktaran Deva Partisi İl Başkanı Serdar İnce, Vali Salih Ayhan’ın konuya ilişkin açıklamalarının kendilerini derinden üzdüğünü belirterek, “İl Özel İdaresine ait 32 dönümlük kamu arazisinin imara açılarak satılması konusunda mahkeme kararı var. Bu kanunlar ve mahkeme kararları sadece derdini anlatamayan garibanlar için mi geçerli!. Unutulmamalıdır ki kanun herkes için var.” dedi.

Garibanlar için mi geçerli?

MEHMET TIRPAN

Deva Partisi il Başkanı Serdar İnce, Kamu mallarının satışa çıkarılmasına yönelik Vali Salih Ayhan’ın açıklamalarının kendilerini derinden üzdüğünü söyledi.

Kamu mallarının satılmasına karşı olduklarını yenileyen Başkan İnce, “Bugün şehirde emeği çok olan Valimiz  kamu arazisini ”Çatır Çatır Satacağım” diyor. Kamu malı olan İl Özel İdaresine ait 32 dönümlük alanı imara açarak satılmasını uygun bulmuyoruz. Ayrıca alanla ilgili açılan davalar ve bilirkişi raporları var. Hukuk hiçe sayılmamalı. Adalet herkes için vardır” dedi.

Kamu arazisinin imara açılarak ısrarla satışa çıkarılmasının hiçbir doğru tarafının olmadığının altını çizen Başkan İnce, “Altınyayla ve Divriği kaymakamlığı döneminden beri birlikte çalışmaktan onur duyduğum Vali Salih Ayhan beyin açıklamaları beni derinden üzmüştür. Dün mahkeme kararına rağmen tescilli Numune Hastanesi yıkılmıştı. Yine mahkeme kararına rağmen Kızılırmak ilkokulu, Sağlık ocağı yıkılmıştı. Bugünde mahkeme kararına rağmen İl Özel İdaresinin yeri imara açılıp satılmak isteniyor. Sivas’tan giden Vali Davut Gül Tescilli Numune Hastanesi için, ”Lamı Cimi Yok Yıkılacak” diyordu. Bugün Vali Salih Ayhan ise ‘Çatır çatır satacağım’ diyor. Bu kanunlar ve mahkeme kararları sadece derdini anlatamayan garibanlar için mi geçerli!. Geçtiğimiz günlerde arazi ihale yoluyla satılmak istendi. Bu konuda Sivaslılar duyarlı olarak ihaleye girmedi. Aynı duyarlılığı il yöneticileri ve siyasilerinde göstermesini arzuluyoruz” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER