FETÖ’cülerin etkisi devam ediyor mu?

İl Genel Meclis Üyesi Bayram Sevim, İl Milli Eğitim Müdürü hakkında olay yaratacak iddialarda bulundu. Milli eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen olaylarla ilgili Cumhuriyet savcılarını göreve davet eden Sevim; “İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un yaptığı birtakım uygulamaları onaylamadığı için görevden alınmaların olduğunu sanıyoruz. Tabi buna birkaç örnek verecek olursam. İstanbul’a gidip sınavlarda ücret aldı. Devletin arabalarını kendisi ve ailesi için mesai dışında kullandı. FETÖ’cü bazı öğretmenlerin dosyalarındaki yanlışa rağmen görevde kalmasını sağladı. FETÖ’cülerin etkisi halen devam ediyor mu?” dedi.

FETÖ’cülerin etkisi  devam ediyor mu?

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclis Üyesi Bayram Sevim, Milli Eğitim Müdürlüğü’nde kıyım yaşandığını söyledi. 3 İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısının görevden alındığını 2 Şube Müdürünün görevinin değiştirildiğini aktaran Sevim; “İlimizde Milli Eğitim’de bir kıyım yaşanıyor. 3 İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı görevden alındı. Bunlar Celal Karahan, Harun Tan, Ahmet Sevim. 2 Şube müdürünün de görevi değiştirildi. Bunlar ise Fahrettin Bülbül, Mücahit Gül. Ben akşam İl Milli Eğitim Müdürünü aradım. Dedim ki, Müdür bey bu görevden aldığın insanların haksızlığı, yolsuzluğu, hırsızlığı mı var, nedir bu konu? Kendisinin bilgisi olmadığını söyledi” dedi.

Daha sonra AK Pati İl Başkanı Ziya Şahin’le görüştüğünü aktaran Bayram Sevim: “Yapılan değişikliklerin il müdürünün tasarrufu olduğunu söyledi. Ben merak ediyorum. Bu İl Milli Eğitim Müdürümüz, müdür yardımcıları ile şube müdürleri ile niye anlaşamaz? Eğer anlaşamıyorsa kendi gitsin. Kendine bakacak. Ahmet Sevim ile alakalı olarak da Ahmet Sevim 15 Temmuz’dan önce ruhsatsız çalışan kurumları kapatmak için kurduğu komisyon Türkiye’ye örnek oldu. Bu çalışma bakanlık genelgesi çıkartılarak bütün illere uygulanmak üzere gönderildi. 15 Temmuz’dan önce yine FETÖ’nün şirketlerine kayyum atandı. Orada görevini tam yaptı.  Valilik ve emniyetten bu konuda geniş bilgi alınabilir. Ancak İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy’un yaptığı birtakım uygulamaları onaylamadığı için görevden alındığını sanıyoruz. Tabi buna birkaç örnek verecek olursam. İstanbul’a gidip sınavlarda ücret aldı. Devletin arabalarını kendisi ve ailesi için mesai dışında kullandı. FETÖ’cü bazı öğretmenlerin dosyalarındaki yanlışa rağmen görevde kalmasını sağladı. Ulaş’ta Abdullah Demir hakkında müfettişlere FETÖ’cü değil diye dosyayı değiştirmeleri konusunda baskı yaptı. Müfettişler buna rağmen dosyayı değiştirmediler. Ben halen düşünüyorum.  FETÖ’cülerin etkisi halen devam ediyor mu? Cumhuriyet savcılarımızı da göreve davet ediyorum. Bu İl Milli Eğitim Müdürümüz Abdullah Demir’in neden görevde kalmasını istedi? Bunun sebebi neydi? Ahmet Sevim 28 Şubat’ta da dik durdu, 15 Temmuz’da da dik durdu. Benim kardeşimin boğazından haram lokma geçmedi. Bir de şunu merak ediyorum. İl Milli Eğitim Müdürü evine eşya alıp da bunun milli eğitimden ödenmesini istedi mi istemedi mi?” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER