Fen bilimleri öğrenci alacak

Fen bilimleri öğrenci alacak

HABER MERKEZİ

Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Fen Bilimleri Enstitüsü 2021-2022 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı lisansüstü öğrenci alımı ile ilgili ayrıntıları açıkladı.

25 Ana Bilim Dalında yapılacak alımlar için tezli, tezsiz yüksek lisans ve doktora programları için internet ortamından başvurular 17-28 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak.

Biyoloji, Biyomühendislik, Biyoinformatik, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Enerji Bilimi ve Teknolojisi, Fizik, Geomatik Mühendisliği, Gıda Mühendisliği, İmalat Mühendisliği, İş Sağlığı ve Güvenliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Kimya, Kimya Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Nanoteknoloji Mühendisliği, Optik Mühendisliği, Savunma Sanayileri ve Teknolojileri olmak üzere toplam 25 Ana Bilim Dalında yapılacak alımlar için adaylar https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/ina_app/ adresinden başvuru yapabilecekler.

Yüksek lisans ve doktora programı sınavları 2 Şubat 2022 tarihinde yapılacak. Her iki programın da yazılı sınavı saat 10:00’da, mülakat ise 14:00’te ilgili ana bilim dalında gerçekleştirilecek.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER