“Et Entegre Tesisinde neden kesim yapılmıyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Divriği İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, “Et Entegre Tesisinde neden kesim yapılmıyor? Kesim yapılıyorsa orada çalışan 18 işçi neden başka illere gönderildi?. Bu tesisin neden çalışmadığını sıkıntının ne olduğu ile ilgili sorumlu kişilerin kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor” dedi.

“Et Entegre Tesisinde neden kesim yapılmıyor?”

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Divriği İl Genel Meclis Üyesi Sadık Güller, Sivas’taki Et Entegre Tesisinin yine çalışmadığını söyledi.

Bu tesisin bir türlü faal olarak çalıştırılamadığının altını çizen Güller, “Et Entegre tesisinin Sivas’a kurulması için birlik olduk ve gayret gösterdik sonunda Sivas’a kazandırdık. Et Entegre Tesisi bir süre çalıştırıldı daha sonra tekrar kesimler durduruldu. Ne oluyor da birkaç gün kesim yapılıyor daha sonra hayvan kesilmiyor” dedi.

Neden kesim yapılmadığı hakkında detaylı bir araştırma yapılmasını vurgulayan Güller, “Et Entegre Tesisinde neden kesim yapılmıyor? Kesim yapılıyorsa orada çalışan 18 işçi neden başka illere gönderildi?. Bu tesisin neden çalışmadığını sıkıntının ne olduğu ile ilgili sorumlu kişilerin kamuoyunu bilgilendirmesi gerekiyor. Kesim olmadığı için Sivaslı kasaplar Malatya, Erzincan ve Van’dan et getiriliyor. Ziraat Odası Başkanlarının olduğu bir komisyon oluşturalım ve Sivas’taki kasapların, çiftçilerin ve besicilerin sorunlarını dinleyelim. Geçtiğimiz günlerde patates getirmişler. Pancara benzer bir patates. Bulgur, nohut, mercimek ithal ediliyor. Biz eğer millileşeceksek ithal bulgur ve patates tüketmeyelim. Kendi ürettiğimizi kendimiz tüketelim. Ülke adına millileşeceksek üretimimizi artırmalıyız. Yerli çiftçilerimize daha fazla destek vermek zorundayız. Eğer çiftçimize yeteri kadar sahip çıkıp desteklemezsek dış ülkelere daha fazla bağımlı kalacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 04:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER