Esnafın yüzü güldü

11 ayın sultanı Ramazan’ın gelmesiyle birlikte bereketi de geldi. Ramazan ayında vatandaşların çarşı pazara akın etmesiyle esnafın yüzü güldü.

Esnafın yüzü güldü

MEHMET TIRPAN

Ramazan ayının gelmesiyle beraber vatandaşlar iftarlık ve sahurluk ihtiyaçlarını karşılamak için çarşı pazar geziyor. Rahmet ve bereket ayı Ramazan’ın gelmesiyle birlikte esnafların dükkânlarında hareketlilik yaşanmaya başladı. Yılın 11 ayında harcamalarında tasarruflu davranan vatandaşlar Ramazan ayında bol bol alışveriş yapıyor. Özellikle kasap, fırın ve tatlıcılar vatandaşın yaptığı alışverişten bir hayli memnun. Sivas’ta bazı esnaflar, Ramazan’da işlerinin iyi gittiğini belirterek, hareketliliğin bayrama kadar devam etmesini beklediklerini belirttiler.Daha önce yaz aylarında satışlarının iyi olmadığını vurgulayan esnaflar, "Ramazan’ın bereketi işlerimize yansıdı. Satışlarımız hamdolsun çok iyi" dedi.

Ramazan sofralarının vazgeçilmezleri olan hurma, zeytin, peynir, helva ve bakliyat gibi ürünler tezgâhlarda ön sıraları alırken, yaşanan ucuzluluk vatandaşların yüzünü güldürüyor. Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte Sivas’ta faaliyet gösteren fırıncılarda Ramazan pidesi yapımına başladı. Un stoklarını hazırlayan fırıncılar, her ramazanda olduğu gibi vatandaşlardan yoğun ilgi gördüklerini ifade ettiler.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER