Esnaf, rahatsız

Esnaf, rahatsız

MELTEM DUMAN

Sivas Belediyesi’nin yürütmüş olduğu kaldırım çalışmalarından bazı esnaflar rahatsız oldu. Çalışmaların yürütüldüğü bölgede bulunan esnaflar kazı çalışmalarından dolayı dükkanlarının önünün kapandığını bu sebeple müşteri kaybı yaşadıklarını belirtti.

Kaldırım çalışmalarının bir kısmının tamamlandığını, fakat dükkan önlerinin halen inşaat halinde olmasının işlerini durdurduğunu iddia eden esnaflar, bir an önce çalışmaların bitmesini temenni ettiklerini ifade ettiler.

Hayri Sığırcı Caddesinde bulunan esnaflar, market zincirlerinin önlerinin hızlıca yapılmasını, kendi dükkan önlerinin ise daha bitmeyen kaldırım çalışmasına bağlı olarak kötü görünümde olmasını eleştirdiler.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Esnaf Enes Topgül, “Kapatılmanın bıraktığı hasarı sarmakta zorlanıyoruz. Maalesef bunun haricinde tamamlanmayan yol yapımı bizim işlere balta vuruyor. Marketler zincirinin önü yapılıyor. Küçük esnafın dükkan önü halen tadilatta. Hem toz, pislik kötü görüntü oluyor, hem de inşaattan dolayı siftah bile yapamaz hale geldik. Acilen bizimde dükkan önlerimizin yollarının tamamlanmasını yetkililerden rica ediyoruz. Küçük esnafına Sivaslılar sahip çıksın. Yetkililerin bu konuda sorunumuza çözüm bulacağını ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Son olarak Topgül, marketler zincirlerine gösterilen hassasiyetin küçük esnafa da gösterilmesinin gerektiğini vurgulayarak sözlerini sonlandırdı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20