Engelliler için KPSS kursu açıldı

Engelliler için  KPSS kursu açıldı

Haber Merkezi

Sivas’ta kursa gitme imkanı olmayan, maddi durumu elverişsiz engelli vatandaşlarımıza yönelik Sivas Belediyesi, Halk Eğitim Merkezi ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından E-KPSS kursu başlatıldı.

 

Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri saat 13.00'ten 17.00'ye kadar Mevlana Mahallesi'nde bulunan Engelliler Kültür Sitesi'nde verilecek olan kurslar, Cumartesi ve Pazar günleri ise Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde saat 10.00 ila 17.00 arasında gerçekleştirilecek.

 

Kursiyerlere dersleri, engellilerin dedesi olarak bilinen Prof. Dr. Recep Toparlı İle Halk Eğitim Merkezi'ne bağlı engelli eğitmenler verecek.

 

Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi'nde verilen ilk derse; Belediye Başkanı Sami Aydın, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tuncay Baral, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Cumhuriyet Üniversitesi Rektör Danışmanı Prof. Dr. Recep Toparlı, eğitmenler ve kursa katılacak engelliler ile aileleri katıldı.

 

Kursun engelliler için faydalı olacağını dile getiren Prof. Dr. Recep Toparlı, "Sizlere bu kadar imkân tanınmışken derslerinizi aksatmamanızı istiyorum." temennisinde bulundu.

 

Eğitmen Selman Devecioğlu da, "Bizim iki yıl önce açtığımız kursumuzda birçok arkadaşımız başarılı oldu. Bu yıl zengin bir müfredat, zengin bir materyal ile kursumuzu başlatıyoruz. E-KPSS'den toplam 48 bin memurumuz kamuda görev yapıyor. Devletimizin hala 25 bin kadrosu boş durumdayken biz bu kadroları dolduran arkadaşların sizler olmasını istiyoruz. Bunun için böyle bir kurs başlattık. Sizin de kursa gereken önemi vereceğinize inanıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Tuncay Baral ise, "İlimiz özelinde eğitim-öğretim hizmetlerini her yaştan, her eğitim seviyesinden insanlarımıza erişilebilir yapma konusunda gayret gösteren Belediye Başkanımız Sami Aydın'a teşekkür ediyorum. Bizim temennimiz sosyal ve ekonomik hayatta sizlerle birlikte olmak." şeklinde konuştu.

 

Günümüzde kendini geliştirmeyen bireylerin iş bulmakta zorlandığını dile getiren Başkan Aydın ise; "Bugün sizlere bu vasıfları ve deneyimleri kazandıracak bir projenin başlangıç aşamasındayız. Burada belediyemiz, kurumlarımız ve hocalarımız sizlere destek veriyorken bu imkânları fırsata çevirmek sizin elinizde. Ben inanıyorum ki sizler bunu fırsata çevireceksiniz. Sizlerin başarısı için ne gerekiyor ise biz her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya hazırız. Sizin başarılı olmanız bizleri de mutlu eder. İnanıyorum ki 25 bin açık kadroya atanarak hem kendinizi, hem ailenizi, hem de buna vesile olduğumuz için bizleri mutlu edeceksiniz." dedi.

 

Engelli bireylerin velileri ise yaptıkları konuşmalarda; "Çocuklarımız eğitim alırken bizler yetersiz kalabiliyoruz. Ancak Sivas Belediyesi'nin engelsiz hizmet aracıyla çocuklarımız evimizden alınarak okullarına, daha sonra ise okullarından evimize getiriliyor. Bu hizmet için başta Belediye Başkanımız olmak üzere tüm belediye çalışanlarımıza teşekkür ediyoruz. Ayrıca yine maddi imkânı olmayan aileler, açmış olduğunuz kurslardan faydalanıyor. Bu sayede çocuklarımız sınavlara girebilecekler, bunu sağladığınız için de sizlere sonsuz teşekkür ediyoruz." ifadelerine yer verdiler.

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER