‘En büyük hayalimden birisi’

Belediye Başkanı Sami Aydın, Kale Projesi ile ilgili açıklama yaparak, bahar ayında ilk kazmanın vurulacağını söyledi. Aydın Kale projesini ‘En büyük hayallerimden birisi’’ diyerek değerlendirdi.

‘En büyük hayalimden birisi’

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas Belediyesi tarafından yapılacak olan Kale Projesinin altyapı çalışmaları tamamlandı. Beledi Başkanı Sami Aydın, bahar ayında projenin ilk kazmasının vurulacağını belirterek, bu projenin en büyük hayalinden birisi olduğunu ifade etti. Aydın yaptığı açıklamada, ‘’En büyük hayallerimden birisi olan Kale Projemizde uzun süren kamulaştırma, anıtlar kurulu, bakanlık görüşmeleri, projelerin değişimi gibi birçok prosedürü artık geride bıraktık. Kaleye ilk kazmayı ilkbaharda vuruyoruz inşallah. Söz verdiğimiz gibi Sivas artık; İmrenen değil, İmrenilen şehir'’ dedi.

Sivas’ın turizmini de canlandırması beklenen Sivas Kale Projesi hayata geçtiğinde burada; hanlar, hamamlar, konaklama, stant merkezleri, sosyal yaşam alanları, yeme-içme, gezi ve dinlenme alanlarıyla burası Türkiye’nin hem turizm bölgesi hem de açık hava film stüdyosu olması düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2017, 05:55

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER