“Emlakçıları tercih edin”

“Emlakçıları  tercih edin”

MEHMET TIRPAN

Sivas Emlakçılar Birliği Başkanı Kerim Çayır, Kentte emlak dolandırıcılığı yaparak bir çok kişinin mağdur edildiğini öğrendiklerini bu durumun oldukça üzücü olduğunu söyledi.

Sürekli dolandırıcılara karşı dikkatli olunması noktasında kamuoyuna yönelik açıklamalar yaptıklarını ancak gelinen süreçte yine bir dolandırıcılık olayının meydana geldiğini ifade eden Başkan Çayır, “Emlak sektöründe bir çok dolandırıcılık olaylarının zaman zaman olduğunu hep ifade ettik. Hem alıcı hemde satıcıların piyasada çantacı diye tabir ettiğimiz insanlara karşı dikkatli olmalarını duyurduk. Maalesef yine dolandırıcılık yapıldığını ve bir çok insanın mağdur olduğunu gördük” dedi.

Konut alacak ve satacakların yetkili emlakçıları seçmesinin her iki tarafında menfaatine olacağını yenileyen Çayır, “Bazı kişi veya kişiler haksız kazanç elde etmek amacı ile bir çok dolandırıcılık yöntemi geliştirebiliyor. Kimi kaparo dolandırıcılığı yapıyor, kimi ise kendine ait olmayan evi kendininmiş gibi kiralamaya hatta satmaya çalışıyor. Bu kişilerin tuzağına şimdiye kadar da bir çok kişi düşerek mağdur oldu. Geçtiğimiz günlerde de yapılan operasyonlarda bu konuda dolandırıcılık yapıldığını gördük. İnsanları çeşitli yollarla kandırarak para almışlar. Bu kişilerin tuzaklarına düşmemek adına şu süreçten sonra daha dikkatli olarak yetki belgesi olan emlakçılarla istişare etmek daha uygun olacaktır diye düşünüyoruz. Artık dolandırıcılar akla hayale gelmeyen yöntemler geliştirerek  insanları mağdur ediyor” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20