Ek bina inşaatına başlandı

İlimizin sağlık altyapısını güçlendirmek ve vatandaşların sorunsuz bir şekilde sağlık hizmetlerinden faydalanabilmelerini sağlamak amacıyla; yeni hastaneler yapılması için düğmeye basıldı. Yonca yaprağının 3 dalı olarak adlandırılan Numune hastanesi ek binasının ve geriatri servisinin inşaatına başlandı.

Ek bina inşaatına başlandı

Mehmet TIRPAN

Sivas Numune Hastanesi bünyesinde 65 yaşın üzerindeki hastaların her türlü sorunlarının ele alınacağı 195 yataklı geriatri servisinin ve Numune Hastanesi ek bina inşaatına başlandı. İlimizde sağlık hizmetlerinin daha kaliteli yürütülmesi noktasında çalışmalar son sürat devam ediyor. Şu an yatak kapasitesi 700 olan Sivas Numune Hastanesi, 250 yatak 3. blok ve 195 yatak da geriatri servisi ile birlikte bin 145 yatak kapasitesine ulaşacak. Geriatri servisinde 65 yaş ve üstü bireylerin sağlık sorunları, hastalıkları, sosyal hayatları, fonksiyonel yaşamları, yaşam kaliteleri, duygu durumu ve bilişsel sorunları ile ilgilenilecek.

Yine inşaatına başlanan ek bina projesi kapsamında 3. Blok 250 yataklı olacak. Geriatri servisiyle beraber toplamda 445 yatak kapasiteli bir hastane ilimize kazandırılmış olacak.

Proje kapsamında 20 bin metrekare alan üzerinde kapalı otoparkta yapılacak. Yatırımlar yaklaşık 150 milyon TL'ye mal olacak. Bu dev yatırımın 2 yıl içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Hastane kapasitesinin artırılmasıyla birlikte hem Sivas’ın hem de çevre illerin sağlık hizmetlerinden iyi şekilde faydalanması ön görülüyor.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2018, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER