Ehliyet için sağlık raporu iddialarına yalanlama

Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz: “Bu asılsız haberler nedeniyle halkımız Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne gelerek gereksiz yere saatlerce sıra beklemektedir. Sağlık raporları ’sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmelik’ hükümleri kapsamında aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edecektir” dedi.

Ehliyet için sağlık raporu iddialarına yalanlama

Son günlerde sosyal medyada çıkan sürücü sağlık raporları için 350-400 lira alınacağı haberlerine yalanlama geldi.

Sivas Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz sürücü sağlık raporlarının devlet ve özel hastaneler ile aile hekimlerinden alınmaya devam edeceğini belirterek asılsız haberler yüzünden vatandaşların Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğünde gereksiz yere yoğunluk oluşturduğunu söyledi.

Son günlerde sürücü sağlık raporları için 350-400 lira alınacağı haberleri üzerine açıklama yapan Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Orhan Gürbüz, "Bu asılsız haberler nedeniyle halkımız Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne gelerek gereksiz yere saatlerce sıra beklemektedir. Sağlık raporları ’sürücü adayları ve sürücülerde aranacak sağlık şartları ile muayenelerine dair yönetmelik’ hükümleri kapsamında aile hekimliği, devlet hastaneleri veya özel hastanelerden alınmaya devam edecektir." dedi.

Sosyal medyada yer alan haberlerin gerçeğini yansıtmadığını söyleyen Gürbüz, bu yönde Emniyet Müdürlüğünün herhangi bir çalışması olmadığını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2016, 06:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER