“Duyarlı olalım”

MELTEM DUMAN

Eski adı Şirehanı olarak da bilinen Subaşı Hanın da satışa sunulan Sivas’a özgü gıdalara turistlerin ilgisi artmaya başladı. Kapatılmanın etkisini herkes gibi hissettiklerini belirten han esnafı normalleşmenin gelmesiyle birlikte işlerinde hareketlenme başladığını söyledi.

Gıda sektöründe faaliyet gösterdikleri için diğer sektörlere göre salgından daha az etkilendiklerini vurgulayan esnaflar, belli kitleye hitap etmelerinden dolayı yoğunluğun devam ettiğini kaydettiler.

Bayram öncesi ve sonrasında ciddi bir yoğunluk yaşadıklarının altını çizen han esnaflarından Yusuf Güney, “Fiyatlarımızda fazla artış yapmadık. Yaklaşık yüzde 10 civarında bir artış oldu. Halkın ilgisi korona öncesi de ve sonrasın da hep aynı idi. Sadece kapanmaların olduğu süreçte her esnaf gibi bizde kirada sıkıntı yaşadık. Şükür dükkanlarımız açıldı. Tedbiri elden bırakmamak gerekiyor, bu konuda Sivaslı hemşerilerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum“ dedi.

TEKRAR ESKİ GÜNLERE DÖNMEK İSTEMİYORUZ

‘Toplumda aşı olduk, bize bir şey olmaz nasılsa’ algısının olduğunu bu durumunda vaka sayılarını her geçen gün artırdığını savunan Güney, “Alışverişe gelen vatandaşların bulaş riskini artırmaması için uyarılarda bulunuyoruz. Tekrar kapanma yaşanmasını istemiyoruz. Bu konuda yetkililerin geçmişte olduğu gibi sıkı önlemler almalarını istiyoruz. Denetimlerde oldukça önemli. Denetimlerde sıklaştırılmalı. Tekrar eski yasaklı günlere geri dönmek istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 17:20

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20