Düğünler başladı esnafın yüzü güldü

Ramazan ayının sona ermesi ve kutlanan bayramın ardından start alan düğünler esnafların yüzünü güldürüyor. Çiçekçiler, oto kuaförleri, kadın ve erkek kuaförleri, gelinlikçiler, çeyizciler, fotoğrafçılar derken birden fazla meslek grubu, düğün sezonuyla birlikte adeta talep patlaması yaşıyor.

Düğünler başladı esnafın yüzü güldü

Sümeyra DENİZ

Ramazan ayının ardından düğün sezonunun tekrar başlaması esnafı sevindirirken, en fazla çiçekçilerin yüzünü güldürdü. Ramazan ayı nedeniyle durgun bir dönem yaşayan çiçekçiler, düğün sezonu ile birlikte tekrar yoğunluk yaşamaya başladı. Sünnet ve düğün sezonunun başlaması ile birlikte işlerinde hareketlilik yaşanmaya başladığını ifade eden çiçekçiler, çiçek satışından ve araba süslemesinden dolayı çok memnun olduklarını söyledi.

Sünnet ve düğünlerde eskiye göre araçlarda da farklılıklar olduğunu dile getiren çiçekçiler, “düğünlerde genellikle klasik arabalar daha revaçta oluyor. Bazıları kendi araçlarını beğenmeyerek klasik araba kiralayarak o aracı süsletiyor. Düğünler devam ettikçe bizim işlerde de artış yaşanıyor” dedi.

Çiçekçiler kadar oto kuaförler de yoğunluktan paylarına düşeni aldı. Düğün sezonu ile birlikte günlük limitin üzerinde faaliyet gösterdiğini belirten esnaflar, yaşanan yoğunluktan memnun olduklarını dile getrdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 04:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER