Düğün salonlarında rezervasyon önemli

Her geçen gün sayısı artış gösteren düğün salonlarına rağmen, yaz dönemi rezervasyonları neredeyse dolma noktasına geldi. Ramazan ayından sonraki tarihlerinin büyük çoğunluğunun rezerve edilmesi üzerine işletme sahipleri düğün yapacak çiftlere geç kalmayın çağrısında bulundu.

Düğün salonlarında rezervasyon önemli

Sümeyra DENİZ

Bu yıl ramazan ayının Mayıs ve Haziran aylarına denk gelmesi ile düğün yapacak çitler temmuz ve ağustos ayları için salonları doldurdu. İl genelinde ki düğün salonlarında ki doluluk oranı işletmecilere göre oldukça iyi.   Bu yıl ki fiyatlarla ilgili bilgi veren işletme sahipleri  “Pastalı düğünlerde Sivas geneli baktığımızda genel olarak fiyatlar 6-7 bin liradan başlıyor 10 bin liraya kadar çıkabiliyor bu düğün salonunun kapasitesine göre değişiyor. Yemekli düğünlerde ise en alt fiyat kişi başı 35-45 liradan başlıyor” dedi.

Ayrıca bir yıl önceden düğün planlaması yapılması gerektiğini söyleyen işletme sahipleri, gelin ve damatlara geç kalınmaması uyarısında bulurdu. Sivas’ta gelişen bir sektör konumunda ki düğün salonları her geçen gün yenisinin açılmasına rağmen ihtiyacı karşılayamıyor. Her yıl yaz aylarında büyük bir pazar oluşturan düğün sezonlarında önceden rezervasyon yaptırmayan birçok kişi özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri salonlarda yer bulması imkânsız durumda. Her yıl Sivas’ta 2 bin 500 civarında gelin ve damadın dünya evine girdiğini öğrenildiği, buna paralel olarak da gelişen bir sektör konumunda ki düğün salonlarının ihtiyaçlara yetişemediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 04:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER