DSİ KAVŞAĞI ÜST GEÇİT PROJESİ BİRÇOK NOKTAYA BAĞLANTI SAĞLAYACAK

Sivas’ta çalışmasın devam eden projelerden bir tanesi de DSİ Kavşağı üst geçidi projesi. Proje tamamlandıktan sonra birçok noktaya bağlantı sağlayacak. Belediye Başkanı Sami Aydın proje hakkında açıklamada bulundu. Aydın, “ Bu proje Sivas’a ulaşım noktasında çok ciddi bir rahatlama sağlayacak” dedi.

DSİ KAVŞAĞI ÜST GEÇİT PROJESİ BİRÇOK NOKTAYA BAĞLANTI SAĞLAYACAK

SÜMEYRA DENİZ

 

Şehir trafiğini rahatlatması adına önemli bir proje olarak görülen DSİ Kavşağı üstgeçidi ile ilgili bilgiler veren Başkan Aydın inşaatın yeni başlamış olmasına rağmen önemli bir aşama kat ettiğini aktardı. Aydın, “  Projemiz yine Belediye ve 4 İşletme Müdürlüğümüz ile ortaklaşa yürütüyoruz. . İnşallah bu yıl içerisinde Aralık ayı sonunda bu projeyi de tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

Projenin oldukça önemli olduğuna dikkat çeken Aydın, “Proje hem stadyum bölgesine bağlantı sağlanacak bir proje hem de Karşıyaka yeni yaptığımız yapmak üzere olduğumuz şu an inşaatı devam eden Karşıyaka köprüsünde Karşıyaka’ya oradan da Eski Kayseri yolu üzerinden çok sayıda köylerimize bağlantı sağlayacak bir proje doğu istikametinden Gazi Lisesi kavşağından Menderes Caddesi ve Mevlana tüneline kadar uzanan hattın bağlantısını  gerçekleştirecek çok önemli büyük bir proje  ben bu projenin de Sivas’a ulaşım noktasında çok ciddi rahatlık kazandıracağını stadyum bölgesine okullar bölgesine yeni alternatif bir ulaşım aksı olacağını Karşıyaka’yı şehirle bütünleştireceğini bu sene hizmete aldığımız Karşıyaka bölge parkı ve o bölgede ki çok amaçlı salona direk bağlantı kuracak önemli bir proje olarak görüyorum” şeklinde açıklamalarda bulundu.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 05:45

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15