Dolandırılmayın

Dolandırılmayın

MEHMET TIRPAN

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Muhammet Ali Genç, Son günlerde proje yapmak isteyen veya hibe almaya hak kazanan kişilerle irtibata geçen dolandırıcıların vatandaşları çeşitli söylemlerle dolandırmaya çalıştığını bu konuda dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Vatandaşlara ‘hibe kazandınız’ denilerek para istendiğini aktaran Genç, “Para istemek suretiyle dolandırıcılık girişiminde bulunulduğu veya "TKDK'ya proje sunan yatırımcıların tedarikçisi, yüklenicisi olacağı teklif edilerek bu iş karşılığında oluşacak masraf ve komisyon adı altında ücret talep edildiğine dair Kurumumuza çeşitli kanallardan şikâyetler ulaşmaktadır” dedi.

Vatandaşları dolandırıcılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyarılarda bulunan Genç, “Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun proje hazırlama aşamasında özel kurum, kuruluş ve firmalarla ortak çalışması, anlaşması veya özel kurum, kuruluş ve firmalara yönlendirici faaliyetleri bulunmamaktadır. IPARD programı kapsamında kırsal kalkınma yatırımlarını destekleyen TKDK, 42 ilimizde teşkilatlanmış olup, kendi personelimiz tarafından tüm bilgilendirmeler yapılmakta ve hiçbir ücret talep edilmemektedir. Vatandaşlarımızın bu ve buna benzer durumlarla karşılaşmaları halinde ellerinde bulunan bilgi ve belgelerle en yakın kolluk birimine veya Cumhuriyet Başsavcılığına müracaat etmesi önemlidir. Tüm vatandaşlarımız, TKDK'nın iş ve işlemleri ve IPARD projeleri konusunda 42 ilde bulunan II Koordinatörlüklerinden ve 444 85 35 no'lu ücretsiz çağrı hattımızdan bilgi alabilirler” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER