Doktor başına 80-100 hasta düşüyor

Sivas Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mesut Acıöz, “Numune Hastanesi’nde ortalama bir doktora günde 80-100 hasta düşüyor. Polikliniklerde aşırı yığılmalardan dolayı zaman zaman problemler yaşanıyor. Vatandaşların sağlıktan en iyi faydalanmasını için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

Doktor başına 80-100 hasta düşüyor

Mehmet TIRPAN

Sivas Kamu Hastaneleri Başkanı Dr. Mesut Acıöz, “Vatandaşların sağlıktan en iyi faydalanmasını için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Polikliniklerde aşırı yığılmalardan dolayı zaman zaman problemler yaşanıyor. Vatandaşların çalışanlara karşı biraz daha saygılı olmasını istiyoruz” dedi.

Numune Hastanesi’nde yaşanan hasta yoğunluğunu azaltmak için ilçelerdeki hastaneleri güçlendireceklerinin altını çizen Acıöz, “Sivas Numune Hastanesi’nde ortalama bir doktora günde 80-100 hasta düşüyor. İlçelerde personel ihtiyacımız var. Sivas Merkezde Ebe, hemşire ve doktor ihtiyacımız var. Bazı servislerde doktor sayımız az. Sağlık Bakanlığı’na servislerdeki doktor ihtiyacının giderilmesi için talep de bulunuyoruz. Çocuk acilde günde ortalama bin 800 hastaya bakılıyor. Bu kadar çok hastanın olduğu yerde doktor ne yaparsa yapsın yetiştirmesi mümkün değil. İlçelerimizi güçlendirmek zorundayız ki hasta sayısını azaltalım. İlerleyen zamanlarda çok amaçlı Geriatri Merkezi açacağız. Perinatoloji ve Çocuk yoğun bakım servisi açmayı düşünüyoruz. Yeni Doğan yoğun bakım var ama çocuk yoğun bakımımız yok. Çocuk yan dal branşlarımız eksik. Onları tamamlayacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 04:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER