Divriği’de doğal hayat katliamı yaşanıyor

Sivas Divriği, Çaltı Çayı ve çevresinde yaşanan doğal yaşam katliamına karşı köylüler yetkililerden çözüm bulunmasını istedi.

Divriği’de doğal hayat katliamı yaşanıyor

SÜMEYRA DENİZ

Çaltı Çayında yaşanan balık ölümlerinin araştırılmasını isteyen vatandaşlar sosyal medyadan yetkililere, “Geçtiğimiz aylarda Çetinkaya'dan başlayarak Avşar ve Güneş Köylerinden Divriği'ye ulaşan Çaltı Çayı, ve çevresinde doğal hayat katliamı yaşanıyor. Irmakta bulunan balıklar toplu ölümlere maruz kalıyor. Balık suyun içerisinde ölmeden evvel derisi dökülüyor, daha sonra da kendiliğinden yavaş yavaş ölüyor. Toplu balık ölümlerinin ardından şu sıralarda Çaltı Çayında balık görmek neredeyse imkânsız hale geldi bu konu ile ilgili çözüm istiyoruz” şeklinde yetkililere seslendi.

Ayrıca çevrede bulunan ölü geyiklerle ilgili de “Cürek yakınlarında 2 geyik ölü halde bulundu. Geyiklerde herhangi bir yara izine rastlanmazken, ölüm sebebinin Çetinkaya ve Yellice Bölgesi'nde 2 altın arama şirketinden Çaltı Çayı'na boşaltılan kimyasal maddelerden kaynaklandığı sanılıyor” şeklinde bilgi aktarıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2018, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bürhan Tarlabaşı
Bürhan Tarlabaşı - 13 ay Önce

BAHSE KONU Bu BELA....ANCAK VE ANCAK SIVAS İLE ERZİNCAN HALKININ ELELE VERİP BİRLİK OLMASIYLA DEFEDİLİP ...PÜSKÜRTÜLEBİLECEĞİ GÖRÜŞXÜNDEYİM.
-ALLAH ÜLKEMİZİ İÇ VE DIŞ DÜŞMANLARDAN KORUSUN. SAYGILARIMLA..

Mehmet olgunöz
Mehmet olgunöz - 13 ay Önce

Çaltı çayı divriyinin deyil kemaliyenin öncelikle bunu bilelim iliç madenine yakın bir bölge siyanur olabilir yazık bu hayvanlara yazık

SIRADAKİ HABER