DİKKAT! KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Geçtiğimiz günlerde gazetemiz aracılığı gündeme getirdiğimiz Dikkat Tuzağa Çekiyorlar! Başlığında ki haberle ilgili Emniyet Müdürlüğü Ekiplerinin harekete geçmesi bekleniyor.

DİKKAT! KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLERİN TUZAĞINA DÜŞMEYİN

Sümeyra DENİZ

Gençlerin zor durumlarından faydalanarak tuzağa çekmeye çalışan kişi veya kişiler Twitter hesaplarını kullanarak barınma ve para vaadinde bulunarak cinsel taciz de bulunmak istiyor. Geçtiğimiz günlerde örneğine denk gelerek araştırdığımız konu bir hayli ilginçti Cumhuriyet Üniversitesinde maddi ihtiyacı olan öğrenciler ulaşsın görüşelim şeklinde paylaşımlarda bulunarak öğrencileri tuzağa çeken şahsa kendimizi maddi durumu kötü bir öğrenci olarak tanıtarak iletişime geçmiş ve akıllara durgunluk veren isteklerini sizlerle paylaşmıştık. Ulaştığımız şahıs veya şahıslar kendi isteklerinin karşılanması halinde okul bitirene kadar maddi anlamda destek sağlayacağını sunarak bir takım cinsel taleplerde bulunmuştu.  Örneklerine tekrar denk geldiğimiz konu da yetkilileri konu ile ilgili yetkililerden çalışma yapılması bekleniyor.

Konu ile ilgili Sosyal medyayı kullanarak öğrencilerin zor durumlarını istismar etmeye çalışarak tuzağa çeken kişi ve kişilerin tespit edilmesi ve gençlerin uyarılması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 05:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER