Dikkat edin!

Dikkat edin!

MELTEM DUMAN

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte güneş gözlüğü satan işletmelerden sık sık uyarılar gelmeye başladı. İlimizde Güneş Gözlüğü satışı yapan Recep Tutar, Yaz aylarının gelmesiyle birlikte piyasada çok sayıda sahte güneş gözlüğü satan işportacıların mantar gibi çoğaldığını söyledi.

Güneş Gözlüğü tercih edilirken uzmanlardan yardım alınması gerektiğinin altını çizen Tutar, “Göz sağlığımızın bozulmaması için kaliteli güneş gözlüklerinin kullanılması oldukça önemli. Antirefle ürünler yani yapay ışıkları yansıtmayan camlar tercih edilmeli. Uzak ve yakın bir arada tercih edilecek camda kanal geçişlerinin geniş olmasına dikkat edilmeli. Sadece çerçeveye odaklanmayın, camda da marka ve kaliteyi sorgulamak çok önemli. Çok ucuz çerçevede sağlığa zararlı vernikler kullanılabilir” dedi.

İşportacılara kesinlikle güvenilmemesi gerektiğinin altını çizen Tutar, “Yaz mevsiminde UV ışınları gözlere zarar verebiliyor. Bu nedenle gözlükte kalite önemli. Güneş gözlüğünün kaliteli ve orijinal olması çok daha önemli. Bu nedenle tüketicilerin bu konuda piyasada satılan koruyucu özelliği olmayan gözlüklerin göz sağlığını bozacağını unutmasın. Bu konuda da göz doktorlarının söylemleri mevcut. İnsanlar kaliteli gözlüğü hesaplı fiyatlara alsınlar diye işletmemizde kampanya başlattık. Tüketicilerimizin kampanyadan yararlanması için Favori Optik’e davet ediyoruz” şeklinde konuştu

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner20