Denetimlerde, bin 838 şahıs sorgulandı

Sivas’ta İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin dün gerçekleştirdiği okul önü ve çevresi, okul servisleri ve okul çevresinde bulunan umuma açık yerlerin denetimi uygulamasında toplamda bin 838 şahıs sorgulandı.

Denetimlerde, bin 838 şahıs sorgulandı

SÜMEYRA DENİZ

Sivas İl Emniyet Müdürlüğü ‘Çocukların ve gençlerin korunmasına yönelik denetim uygulamalar’ kapsamında öncelikle okul servis araçları ve şoförleri, okulla ilgisi olmayan şüpheli şahısların denetimi, okul çevrelerinde bulunan umuma açık yerlerin ve işyerlerine denetim yaptı. Bu denetimler kapsamında 64 internet salonu, 32 oyun salonu, 204 kahvehane/kafe, 28 iddia bayi, 86 içkili yer, 36 büfe, 86 park ve bahçe denetlendi.
 

Uygulama, ilköğretim, ortaöğretim ve üniversite çağındaki çocuk ve gençlerin özellikle başta uyuşturucu maddeler olmak üzere, terör kaynaklı ideolojik faaliyetler ile her türlü zararlı faktörlerden uzak tutulması, eğitim ve öğretimin güvenli bir ortamda sürdürülebilmesi amacıyla  okulların ve çevresinin güvenli hale getirilmesi huzur ve güven ortamının sağlanması amacıyla gerçekleştirildi.

Uygulama esnasında çeşitli suçlardan aranan 6 şahıs yakalanarak gerekli işlem uygulanırken aynı zamanda 162 araç sorgulandı ve 1 araç sürücüsüne 85 TL para cezası uygulandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 04:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER