Denetimler sürecek

Denetimler sürecek

MEHMET TIRPAN

Sivas Tarım ve Orman İl Müdürü Seyit Yıldız, Yılbaşı gecesi herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması için ekiplerin görevlendirildiğini ve 51 işletmenin denetlendiğini söyledi.

Sahte içkinin önüne geçmek adına perakende alkol satan firmaların denetlendiğini aktaran İl Müdürü Yıldız, “İl Müdürlüğüne bağlı ekiplerin otel, toplu tüketim yerleri, toptan ve perakende alkol satışı yapan işletmelerde sahte ve kaçak alkolün yanı sıra gıda kontrolü de yapıldı. Müdürlüğümüzde görevli kontrol elemanlarınca 51 işletmede denetim yapıldı” dedi.

Denetimlerin sürdürüleceğini açıklayan Yıldız, “Ekipler, il genelinde eğlence yeri ve alkollü içecek satışı yapılan iş yerini denetleyerek, asgari teknik ve hijyenik koşulların kontrolünün yanı sıra kaçak ve sahte ürünlere yönelik etiket ve bandrol kontrolleri yaptı. Denetim yapılan işletmelerde olumsuz bir duruma rastlanmadı. Vatandaşlarımızın piyasadaki sahte içkilerle herhangi bir şekilde canlarının yanmaması, sağlık sorunları ile karşılaşmaması amacıyla denetimlerimizi aralıksız gerçekleştiriyoruz. Aynı zamanda gıda denetimleri de yaptık. Yıl boyunca risk esaslı yaptığımız denetimlerin yanı sıra 174 Alo Gıda Hattı,  CİMER ve Valiliğimizin Açık Kapı uygulamasına gelen şikayetlere göre de denetimlerimizi gerçekleştiriyoruz. Toplum sağlığı ve tüketici menfaatlerini korumaya yönelik çalışmalarımız bundan sonra da aynı kararlılıkla devam edecek” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER