Denetimler sıklaştırıldı

MELTEM DUMAN

Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon merkezinde bin 50 hayvanın bulunduğunu, son yaşanan olayın ardından denetimlerin sıklaştırıldığını söyledi.

Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinin örnek bir barınak olduğunun altını çizen Turan Topgül, sokak hayvanlarına sıcak nezih bir ev sağlamak adına gayret göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Olası yaralanma ve tedavi gerektiğinde veterinerlerin anında müdahale edebileceğini belirten Topgül, “2 dönüm arazide kurulan bu tesisimizin kapasitesi bin 200- bin 300 olmasına rağmen, şuanda bin 50 can dostumuzu şuanda misafir etmekteyiz. Günlük 3 tonun üzerinde yemekle birlikte hayvanlara 300 gram hayvanlara mama veriyoruz. Standart tedavi ve operasyonların yapılması için gerekli yeterlilik ve şartları sağlayan cerrahi malzeme ve araç gereçlerle donatılmış bir adet ameliyathanemiz mevcut. Aylık yaklaşık 60 köpeği kısırlaştırıyoruz. Yine aylık 120 civarında da hayvana cerrahi müdahale yapıyoruz. 7-24 hizmet veren bir adet hayvan ambulansımız, hayvan besleme aracımız, hizmet aracımız 2 veteriner hekimimiz, 2 veteriner sağlık teknisyenimiz, 18 hayvan bakım personelimiz, 3 idari personel olmak üzere olmak üzere 35 personelimizle burada hizmetlerimizi sürdürmekteyiz. Her hayvanın kendine ait kulübesi var. Hava sıcaklıkları 10 derecenin altına düştüğü zaman ısıtma sistemlerimiz devreye girmektedir. Yine yazları ise sıcaklar artınca buharlı soğutma sistemimiz mevcuttur. Tesisimizi Pazartesi, Çarşamba, Cuma ve cumartesi günleri saat 13.00 ile 15.00 arasında tüm hayvan severler ziyaret edebilir” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER