Danışmanlık çadırına ilgi yoğun

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Üniversite ve Lise seçimini yapacak öğrencilere yönelik danışmanlık ve tercih bürosu kurdu. Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesi tarafından hizmete açılan tercih çadırında tercih yapacak olan öğrencilere yardımcı olunuyor.

Danışmanlık çadırına ilgi yoğun

Mehmet TIRPAN

Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesince açılan tercih danışmanlık çadırına oldukça fazla ilgi gösteriliyor.  Tarihi Kale Camii önündeki alanda kurulan Tercih Danışmanlığı Çadırı, YKS tercih dönemi dolayısıyla yoğun ilgi görüyor. Özel Eğitim ve Rehberlik Şubesince gerçekleştirilen çalışmalarda 13 rehber öğretmen görev yapıyor. Rehber öğretmenler, sınava giren öğrencilerin ilgi yetenek ve hedefleri doğrultusunda en uygun üniversite ve bölümü tercih etmeleri için haftanın 7 günü danışmanlık hizmeti veriyor.

Günlük ortalama 100 kişiye hizmet verebilecek  kapasitede olan tercih çadırı 11.00 - 23.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Çadırda lise ve üniversite tercih işlemlerinde tecrübeli 13 rehber öğretmen değişimli olarak görev yapıyor. Tercih çadırında, ortaokul 8. sınıftan mezun olan ve lise tercihi yapacak öğrencilerin ilgi ve yeteneklerine uygun okulları tercih etmeleri için de bireysel ve veli danışmanlığı hizmeti verilecek. Yüksek Öğretim Kurumları (YKS) sınavına giren 12. sınıftan mezun öğrenciler için de bilgi, yetenek ve hedefleri doğrultusunda en uygun üniversite ve bölümü tercih etmeleri için bireysel tercih danışmanlığı yapılıyor. Ayrıca öğrencilerin velilerine de danışmanlık yapılıyor.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER