CÜ’ye kayıt işlemleri başladı

CÜ’ye kayıt işlemleri başladı

MEHMET TIRPAN

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2019-2020 Öğrenci Kayıt İşlemleri başladı. Cumhuriyet Üniversitende herhangi bir bölüm/programına yerleşen öğrenciler kesin kayıt işlemlerini elektronik ortamdan yapabilecek. E-kayıtlar 16-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılacak. Cumhuriyet Üniversitesine giderek kayıt yaptıracaklar için ise son dün 23 Ağustos olarak belirlendi.

Öğrenciler için e-kayıt zorunlu olmayıp isteğe bağlı olacak. PTT şubelerinden alınan e-devlet şifresi ile 16-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında Üniversiteye gitmeden https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden öğrenciler kaydını online olarak yapacak. Başvurunun ardından kayıt belgesi alınabilecek. Online kayıt yapan öğrenciler ayrıca kayıt tarihlerinde üniversiteye giymelerine veya daha sonra belge getirmeleri gerekmeyecek.

ÜNİVERSİTEYE GİDEREK ŞAHSEN KAYIT YAPTIRMA

Online kayıt yapmayan veya yapamayan öğrenciler, 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında merkez yerleşkede bulunan akademik birim öğrencileri Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci İşleri Dairesine, ilçelerde bulunan akademik birim öğrencileri ise ilçedeki ilgili Müdürlüklere şahsen gelerek kayıt yaptıracaklar. Şahsen kayıt yaptıracak öğrencilerin diploma ya da fotokopisi ve kimliklerinin yanlarında bulundurması gerekmektedir.

KAYIT TARİHİNDE MEZUN OLAMAYAN ÖĞRENCİLER

Kayıt tarihi itibariyle ortaöğretim kurumlarından mezun olamayan ancak tek ders veya ek sınavlar sonucunda mezun olacak öğrenciler de aynı tarihler arasında geçici kayıtlarını yaptıracaklar. Bu öğrenciler mezun olduklarına ilişkin belgelerini 28 ARALIK 2019 tarihine kadar ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacak, bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek. 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları daha sonra yapılmayacak.

Süresi içerisinde şahsen kayıt veya e-kayıt yapmayan öğrenciler kayıt haklarını kaybedeceklerdir.

Yüzde 40’ın üzerinde engel durumu olan öğrencilerin sağlık raporlarını kayıt esnasında ya da eğitime başladıkları hafta içerisinde Öğrenci İşleri Dairesine teslim etmeleri gerekmektedir.

İkinci eğitim öğrencilerinin öğrenim giderleri iki eşit taksitte alınacaktır. Öğrenciler birinci taksiti 9-13 Eylül 2019 tarihleri arasında ziraat bankalarının atm’lerinden okul numaraları ile yatırabilecekler.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER