Cumhuriyet Üniversitesi'ne 60 bin fidan dikildi

Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) kampüsünü yeşillendirme çalışmaları kapsamında fidan dikimi programı gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Üniversitesi'ne 60 bin fidan dikildi

CÜ'den yapılan açıklamaya göre, “Orman Genel Müdürlüğü Üniversitelerimizi Ağaçlandırılıyor’ projesi kapsamında imzalanan protokol neticesinde 60 bin fidan üniversite yerleşkesine dikildi. Diş Hekimliği Fakültesi önünde gerçekleştirilen fidan dikimine CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Hubbezoğlu, Sivas Orman İşletme Müdür Vekili Sefa Duman, Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Muhlis Öztürk, Kütüphanecilik ve Dokümantasyon Daire Başkanı Mustafa Hasbek, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı. 

Yıldız, üniversite yerleşkesini yeşillendirmeye devam ettiklerini belirterek, “Üniversitemize yılda 60 bin fidan dikilmesi için bir protokol yapmıştık. Bu fidanlar şu anda dikilmiş durumda. Bu dikilenler 60 binin dışında olanlar. Biz her sene kaç tane öğrenci gelmişse o kadar fidan dikelim diyorduk, Kayseri Bölge Müdürlüğü ‘Bu yetmez biz toplam öğrenci sayısı kadar fidan dikelim’ dedi. Teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Rektör Yıldız ve beraberindekiler daha sonra fidan dikimi yapan öğrencilerle sohbet ederek onların fidan dikmesine yardımcı oldu.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2017, 05:05

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER