CÜ, sağlıkta kalite puanını artırdı

MEHMET TIRPAN

Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Sağlık Bakanlığı Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından her yıl düzenli olarak Türkiye genelinde yapılan kalite değerlendirilmesini başarıyla tamamladığı açıklandı.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Ömer Tamer Doğan, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinin, geçen yıla oranla sağlıkta kalite puanını artırdığını söyledi.

Sağlık hizmetlerini en iyi şekilde yürüttüklerini aktaran Doğan “Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tüm sağlık kurumlarında kalite değerlendirmeleri yapmaktadır. Bu değerlendirmeler 2019 yılına kadar 110 standart üzerinden yapılmaktaydı ve sadece 1 günlük bir saha gezintisi ile değerlendiriliyordu. 2019 yılında bakanlık aldığı kararla hastaneleri 550 standarttan sorumlu tutmuş ve değerlendirme süresini bizim ölçümüzdeki hastaneler için 3 günlük olarak belirlemiştir. Hastanemizde bu koşullar ile 19-21 Kasım 2019 tarihinde değerlendirilmiş ve yüksek bir puan almıştır. Öncekine göre 4 katı daha çok standart değerlendirmesine rağmen bir önceki puanı geride bırakacak bir puan alınmıştır. Bu puan bir sonraki değerlendirmelerde bizim için alt sınır kabul edilecek daha da iyi puanlar almak için tüm ekibimize itici güç olacaktır. Bu değerlendirme sürecinde hazırlık aşamasında ve değerlendirme aşamasında büyük katkı sağlayan tüm kalite sorumlu hocalarımıza, hemşerilerimize, tekniker ve teknisyenlerimize, alt yapı ve destek personelimize, temizlik görevlisi çalışanlarımıza, sekreterlik hizmetleri çalışanlarımıza emekleri ve gayretleri için teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2019, 14:18

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER