“Çözüm önerileri sunan bir sendika olduk”

“Çözüm önerileri sunan  bir sendika olduk”

HABER MERKEZİ

Mil-Diyanet-Sen Sivas Şubesi tarafından tertip edilen "2. Büyük Din Görevlileri Buluşması" programı ilimizde faaliyet gösteren  bir düğün salonunda yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Programa Mil-Diyanet-Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül, İl Müftüsü Yusuf Akkuş, Mil-Diyanet-Sen  Genel Başkan Yardımcıları Ahmet Tahiroğlu, Ahmet Turan Görgün, Sivas Şube Başkanı İsa Kukuş ve din görevlileri katıldı.

Programda konuşan Mil-Diyanet-Sen Genel Başkanı Celaleddin Gül, sendikal çalışmalar hakkında bilgi verdi.

“LGBT DERNEKLERİNİN FAALİYETLERİ DURDURULMALI”

Genel Başkan Gül; “Mil-Diyanet-Sen çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Ülkemizde yaşanan manevi tahribata en fazla dikkat çeken, bu manevi tahribatın nasıl durdurulacağının gayreti içerisinde olan ve çözüm önerileri sunan bir sendika olduk. İçişleri Bakanlığına ülkemizde faaliyet gösteren 12 tane aktif eş cinsel LGBT derneklerinin kapatılması için ve de faaliyetlerinin durdurulması için İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya dilekçemizi verdik. Bu LGBT derneklerinin bir an önce faaliyetlerinin durdurulması için gayret göstereceğiz ve bu çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

“HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIK”

6. Toplu Sözleşme görüşmelerine de dikkat çeken Genel Başkan Gül, “Hepimiz biliyoruz ki hayal kırıklığına uğradık. Bize söz verilen hiçbir şey gerçekleşmedi. Kazanım diye bize anlatılan şeylerin de çerezden ibaret olduğunu gördük. Üzülerek ifade edeyim 3600 ve sözleşmeli kardeşlerimizin konusunun dışındaki diğer hiçbir konu henüz daha gündeme gelmiş değil, çözülmüş değil. Bugün reel enflasyonun yüzde 19, yaşadığımız enflasyonun ise yüzde 35-40’ları bulduğu bir ülkede yüzde 5’lere imza atan kardeşlerimizin bunu bir başarı olarak sunmasını elbette doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

“BİZİM DERDİMİZ, DAVAMIZ İSLAM”

Programı tertipleyen Mil-Diyanet-Sen Sivas Şubesi Başkanı İsa Kukuş’a teşekkür eden İl Müftüsü Yusuf Akkuş ise “Biz önce din görevlisiyiz. İslam’a hizmet etmekle yükümlüyüz. Bizim derdimiz, bizim davamız İslam’a hizmet etme davasıdır” dedi.

Davetlerine icabet eden din görevlilerine teşekkür eden Mil-Diyanet-Sen Sivas Şubesi Başkanı İsa Kukuş ise, “Tüm Anadolu'da olduğu gibi Sivas'ta da sendikamıza büyük bir teveccüh var. Güç zehirlenmesi yaşayan yetkili sendikanın Diyanet'i ve çalışanlarımızı temsil edemeyişi, sorunları çözmede yetersiz kalışı, 'bana üye olmaya mecbursunuz' felsefesiyle hareket edişi vb... Birçok nedenlerden kaynaklı olarak camiamız yeni bir arayış içine girmiş ve nihayet Mil Diyanet Sen çatısı altında toplanmaya başlamıştır. Yetkili olduğunu ifade edenler her geçen gün eriyor ve kan kaybediyor. Barajın gövdesi patladı patlayacak. Sendikamızı kastederek "2500 kişiyle yetkiyi alacaklarmış! alın da görelim" şeklindeki pervasızlıklar ve güç zehirlenmesi şımarıklığı personelimizi ciddi anlamda rahatsız etmeye başladı. Zannediyorlar ki diyanet camiası kendilerine mahkum. Yok öyle. Artık alternatif var. Diyanet personeli, bunlara verdiği 23 yıllık desteği ve krediyi artık geri çekiyor. Çünkü artık su göründü ve teyemmüm bozuldu” ifadelerini kullandı.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER