CHP’li Karasu, tünellerin akıbetini sordu

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ta yapımı bir türlü tamamlanamayan Geminbeli ve Yağdonduran Tünellerinin akıbetini Meclis gündemine taşıdı.

CHP’li Karasu, tünellerin akıbetini sordu

ŞEREF GÜLMEZ

CHP Sivas Milletvekili Ulaş Karasu, Sivas’ta yapımı bir türlü tamamlanamayan Geminbeli ve Yağdonduran Tünellerinin akıbetini Meclis gündemine taşıdı. Karasu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan’ın yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, Geminbeli Tüneli’nin yapımına 2013’te Yağdonduran Tüneli’nin yapımına ise 2016 yılında başlandığı söyledi. Söz konusu iki geçidin de yapım aşamasının ödenek yetersizliği nedeniyle durdurulduğunu kaydetti.

BİNALİ YILDIRIM ‘2018’DE BİTECEK’ DEMİŞTİ

Karasu, dönemin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 9 Nisan 2016 günü Sivas’ta yaptığı açıklamaları da hatırlatarak, ‘’ Binali Yıldırım, Geminbeli Tüneli’nin 2018 yılı içerisinde tamamlanacağını beyan etmiş olmasına rağmen 2019 yılı Temmuz ayı itibariyle Geminbeli Geçidi kullanıma açılmamıştır’’ ifadelerini kullandı. Karasu, Bakan Turhan’a şu soruları yöneltti: Geminbeli Tüneli’nin bitirilmesi ve hizmete açılması planlanan tarih nedir? Yağdonduran Tüneli’nin bitirilmesi ve hizmete açılması planlanan tarih nedir? Her iki projenin de ödenek yetersizliğini nedeniyle yapımının durduğu iddiası doğru mudur? Bakanlık olarak, söz konusu projelerin yapımının yeniden başlaması ve hayata geçirilmesi için hangi adımları atacaksınız?”

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER