CHP stant görevlilerine küfür edildiği iddia edildi

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Aydın, “Bazı partilerin mensubu olan kişiler kent meydanında ve bazı bölgelerde kurulan seçim stantlarımızı taciz ediyorlarmış. Stantta görev alan kardeşlerimize küfür ediliyormuş. Bu tür davranışlar bizlere yakışmaz” dedi.

CHP stant görevlilerine küfür edildiği iddia edildi

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Aydın, İlimizde bulunan seçim stantlarında görevli olan kişilere, bazı parti mensubu kişilerin küfür ederek tacizde bulunduğunu söyledi.Ne yazık ki seçime yanaştıkça partiler arasındaki gerginliklerin arttığını belirten Aydın, “Bazı partilerin mensubu olan kişiler kent meydanında ve bazı bölgelerde kurulan seçim stantlarımızı taciz ediyorlarmış. Stantta görev alan kardeşlerimize küfür ediliyormuş. Bu tür davranışlar bizlere yakışmaz” dedi.24 Haziran’da yapılacak olan seçimi bayram havasında geçirmek istediklerini belirten Aydın, “Kan gözyaşı içerisinde değil bayram havasında bir seçim geçirmek istiyoruz. Yine hükümet geçtiğimiz seçimde iktidar olmaya devam ederse işsizliğin biteceğini söylemişti. Bugün işsizlik bitmediği gibi 14 milyon yoksulumuz var. Yoksullarımızın yanı sıra Türkiye’de 4 milyon Suriyeli yiyicilerimiz var. Ne yazık ki işsizliğimiz bitmediği gibi arttı. Evet çıkarsa OHAL bitecek dediler ne yazık ki OHAL’i 7. Kez uzattılar. Kanun hükmünde karar namelerle ülkeyi yönetir hale geldiler. Evet çıkarsa şehit gelmeyecek dediler ne yazık ki Sivas’a çatışmada şehit olan kardeşimizin naaşı geldi. Allah rahmet eylesin şehidimizi toprağa verdik. Evet çıkarsa vergilerin düşürüleceğini, faiz oranlarının azaltılacağını söylediler. Ne yazık ki dolar ve Euro fiyatları zirve yaptı. Dövizdeki artışlar benzin ve mazot fiyatlarını etkiledi. Verilen sözler tutulmuyor ve hükümet halen devam ediyor ise ve halen iktidar göreve talibiz diyorlar ise bu memlekette yaşayan insanlar bunları niye seçsin ki? Söz verdikleri işleri yerine getiremeyen bir hükümete artık tamam demenin zamanı gelmiştir” ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Aydın’ın konuşmasının ardından gündem dışı söz alan Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclisi Grup Başkanvekili Sadık Güller ise, yıkımı gerçekleştirilen eski Numune Hastanesi A Blok’u gündeme getirdi.İl Sağlık Müdürlüğü’nün bulunduğu eski Numune Hastanesi A Blok’un yıkımı gerçekleştirildiğini ancak mahkemenin yürütmeyi durdurma kararı aldığını aktaran Güller, “Sivas gündemini uzun süre meşgul eden zaman zaman tartışmalara neden olan binanın yıkımı yapıldı. Geçtiğimiz günlerde açılan davanın sonucunda mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. Ancak bina yıkıldı. Şimdi ne olacak?” dedi.O bölgeye ne yapılması gerektiğine Sivaslıların karar vermesi gerektiğini vurgulayan Güller, “Buda demek oluyor ki oraya ne yapılması gerektiğine Sivas halkının karar vermesi gerekiyordu. Yani birileri veya birilerinin kararı değil oraya ne yapılması gerektiğinin kararını Sivas halkının vermesi gerektiğini bir kez daha gördük. Geçtiğimiz günlerde çatışmada şehit olan kardeşimizi toprağa verdik. Terör nerden gelirse gelsin kimden gelirse gelsin vatanımızı bölemeyecekler ve hain emellerine ulaşamayacaklar” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2018, 04:20

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER