CEZAEVİ İÇİN YER TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Yapılacak olan yeni cezaevine yer araştırmaları devam ediyor. E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun bulunduğu bölgedeki arazi zeminin uygun olmaması nedeniyle yer ihtimalleri arasından çıkarıldı.

CEZAEVİ İÇİN YER TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

SÜMEYRA DENİZ

Tarihi kadın açık cezaevinin 2018 bütçe kapsamına girmesinin ardında cezaevinin yapılabileceği uygun zemin ve yapıya sahip yer araştırmaları devam ediyor. Bu araştırmalar kapsamında edinilen bilgiye göre E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun bulunduğu bölgedeki yer ihtimaller arasından çıkarıldı.

Yapılacak olan yeni cezaevinin yeri konusunda daha önce düşünülen mevcut E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nun bulunduğu bölgedeki 300 dönümlük araziye Kadın Açık Cezaevi yapılma fikri zeminin uygun olmaması sebebi ile iptal edildi.

Tarihi kadın açık cezaevinin müzeye dönüştüreceği ve yeni bir cezaevi yapılması kararı ile ilgili yer araştırmaları devam ediyor. Hafik yolu üzeri, Gökçekler Gölü civarı, Taşlıdere ve Kovalı ise seçenekler arasında. Cezaevinin yapılması düşünülen yerlerin inceleme ve çalışmaları ise devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2017, 05:40

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER