Cesetler okul temelinden mi çıktı?

Alibaba mahallesinde boş bir arsaya atılan hafriyat içerisinden çıkan ve iki kadına ait olduğu tespit edilen insan kemiklerinin, yıkımı gerçekleştirilen Kız İmam Hatip lisesinin temelinden çıktığı iddia edildi. Konuyla ilgili Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

Cesetler okul temelinden mi çıktı?

YÜKSEL MENEKŞE

Sivas'ta Alibaba Mahallesi Çayboyu Caddesi üzerinde bulunan boş araziye dökülen hafriyattan insan kemikleri çıkmıştı. 3 Kasım 2017 tarihinde meydana gelen olayda, kemikleri gören vatandaşlar durumu polis ekiplerine bildirmesi üzerine bir çalışma başlatıldı. İlk tespitlere göre bulunan kemiklerin iki kadına ait olduğu belirlendi. Kemikler hakkında bulguların kesinleşmesi için adli çalışmalar yürütülürken, bir yandan da hafriyatın kim tarafından döküldüğü araştırılmaya başlandı. Yapılan araştırmalar sonucunda hafriyatın, yıkımı gerçekleştirilen Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinin temelinden çıkan hafriyat olduğu ve buraya atıldığı iddia edildi.

Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 1962 yılında yapılmış, eski bir bina olduğu ve günümüz ihtiyaçlarını karşılamadığı için yıkım kararı alınmıştı. Okulun yıkımı yaklaşık 1 buçuk ay önce başlayarak okul binası ve spor salonu yıkılarak temel kazma işlemine başlanmıştı. Halen temel kazı işlemleri devam eden okulun inşa alanının ise daha önceden mezarlık olduğu ve kemiklerin kazıda meydana çıktığı da ileri sürüldü.

Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturmasının derinleştirildiği öğrenildi.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 05:59

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER